На Житомирщині професійний ліцей незаконно передав майже 100 га землі в обробіток ТОВ

Прокуратурою Житомирської області, в інтересах держави, заявлено позов про визнання недійсним договору про спільний обробіток майже 100 га сільськогосподарських угідь вартістю понад 2,7 млн грн у Любарському районі та припинення незаконного користування землею товариством з обмеженою відповідальністю.

Вивченням прокуратурою області стану законності щодо використання земельних ділянок, переданих в постійне користування навчальним закладам області, встановлено факт порушення інтересів держави.

Зокрема, Любарський професійний ліцей, маючи на правах постійного користування 110,8 га землі для дослідних і навчальних цілей, уклав у лютому поточного року із ТОВ договір про спільний обробіток землі площею 99, 6 га вартістю понад 2, 7 млн грн на території Авратинської та Юріївської сільських рад.

Однак такий договір – неправомірний, оскільки державний професійно-навчальний заклад не наділений законодавчими повноваженнями передавати юридичній особі як внесок у спільну діяльність землю, закріплену за ним на праві постійного користування. До того ж, землю надано без відповідного погодження Міністерства освіти і науки України.

Також, зміст умов правочину вказує на те, що цим документом сторони фактично приховали укладення договору оренди земельної ділянки.

Органами прокуратури, з метою захисту інтересів держави в особі Міністерства освіти і науки України, вжито заходів представницького характеру та заявлено позов, який наразі перебуває на розгляді у господарському суді Житомирської області.