У Житомирській області дітей під час відпочинку навчають гасити пожежу

З метою формування у підростаючого покоління навичок безпечної поведінки, рятувальники систематично проводять різноманітні профілактичні заходи для дітей. 10 серпня фахівці ДСНС та працівники Добровільного пожежного товариства України в Житомирській області завітали до Житомирського обласного лікувально-санаторного центру радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення «Дениші», де провели пізнавальну акцію «Я за безпеку».

Діти слухали урок на тему «Безпечні вибухонебезпечні предмети», де співробітники ДСНС торкнулися аспектів безпеки дитини при виявленні невідомих, підозрілих предметів, що можуть нести загрозу життю і здоров’ю. Також під час проведення заходу організатори продемонстрували присутнім навчальний документальний фільм «Небезпечні знахідки».

На подвір’ї табору рятувальники познайомили учасників зі своєю повсякденною роботою. Для початку діти самотужки використовували вогнегасники, а потім допомагали рятувальникам гасити умовну пожежу. Також вони дізналися про будову і технічні можливості пожежного автомобіля, побачили спеціальний одяг та спорядження, що застосовують у своїй діяльності працівники «Служби порятунку «101».

«Зазвичай дітям дуже подобаються заходи, під час яких залучається пожежно-рятувальна техніка, – зауважив начальник Управління ДСНС України у Житомирській області Ігор Нікітчук. – І, як правило, досить активно себе поводять не лише юнаки, а й дівчата. Пам’ятати елементарні правила безпеки необхідно завжди. Біда не обирає часу, будь-то канікули чи робочий день. Обізнане підростаюче покоління – це запорука впевненості у завтрашньому дні. Для нас дуже важливо, щоб у пам’яті дітвори залишалися не лише емоції, а й прості, але такі необхідні знання».