Анжеліка Лабунська заперечує, що її підтримували люди у формі, які вийшли з нею з залу

Екс-голова Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська вважає, що присутність на позачерговій сесії людей у формі – це частина змови проти неї. 

Про це вона повідомила на прес-конференції 29 вересня у партійному штабі ВО «Батьківщина» в Житомирі. А те, що люди в формі покинули залу одночасно з фракцією “Батьківщини” – збіг.

“Я Печененку (очільнику облполіції), коли він сидів, я йому задавала питання: скажіть мені, будь ласка, у вас є лист і все інше. Хто це знаходиться в залі? Він сидів і мовчав. Ви бачили, хто стояв на дверях – представник поліції, правда? “Поліція” було написано. Хто пропускав людей до зали – Лабунська чи поліція?!”, – сказала екс-голова обласної ради.

Раніше заступник начальника ГУ Нацполіції в Житомирській області Артем Лисогор підкреслив, що людей у формі до зали пропустила саме обласна рада.

«Не ми їх впустили, а представники облради, які на дверях стоять, вони їм дозволили», – сказав Лисогор.

Один з журналістів запитав Анжеліку Лабунську, про те, що на минулій сесії обласної ради влітку обласна рада надала дозвіл на розробку пісочного кар’єру в селі Ульянівка. Зі слів журналіста, є інформація, що цей кар’єр “подарували” одному із людей у формі. Журналіст запитав, чи не виглядає прихід на позачергову сесію людей у формі як відпрацювання перед головою облради. На це пані Анжеліка відповіла, що сьогодні пів-Житомира у формі ходить.

На прес-конференції Анжеліки Лабунської був присутній Олександр Федосюк (позивний «Бех»), який відзначає свою приналежність до батальйону “Айдар”. Він був у вирі подій та брав участь у сутичках біля трибуни обласної ради. Інший чоловік із шевроном “Айдар” відтягував від трибуни депутата-свободівця Тараса Собка. 

Депутатів від “Батьківщини”, присутніх також біля трибуни, бійці не чіпали. Врешті після цього депутати проголосували відставку Лабунської з посади голови обласної ради.

На кількох центральних телеканалах днями вийшли сюжети за участі військових “Айдару”, які знаходяться на передовій. Герої війни засудили людей, які у беруть участь у політичних й інших компроментуючих акціях у формі з символікою батальйону. Так, у сюжеті 24 каналу “Як живуть справжні “айдарівці”: репортаж із передової” боєць Петро Моругін сказав, що “він вже третій рік не може потрапити до батька на могилу. А в цей час авантюристи-заробітчани, прикриваючись іменем “Айдару” “на гражданке” “качають” та “віджимають”. Тим самим дискредитують як батальйон, так і весь добровольчий рух”.

Поцікавилися в Лабунської і про купівлю скандального комп’ютерного томографа для обласної лікарні за завищеною ціною в 13 млн грн. Напередодні у пресі оприлюднили розслідування з цього приводу. А саме вказано, що навіть в Інтернеті на спеціалізованих сайтах можна побачити такі томографи вдвічі, а то й в тричі дешевше. 

Детальніше тут: http://www.0412.ua/news/1309782

“Ціна томографу значно завищена, адже легко промоніторити в Інтернеті, що 32-зрізовий комп’ютерний томограф коштує максимум 5-6 млн. грн., а 64-зрізовий КТ – максимум 7-8 млн. грн.”, – йдеться в матеріалі “Скандал: голова облради протягнула завищену ціну нового томографу для лікарні”.

Анжеліка Лабунська відповіла: “Є нове обладання, а є відновлене. Так от якраз різниця та, що ви кажете, це стосовно вартості відновленого обладнання”.

Однак адміністрації сайтів, на які посилаються журналісти, підтвердили, що вони продають за значно нижчою ціною якраз нове обладнання.

Інна Степанчук