Житомир поділився досвідом формування бюджету

У рамках практикуму із застосування законодавства «Формування місцевих бюджетів на 2017 рік: законодавчі аспекти та виклики», посадові особи місцевого самоврядування Житомирської області говорили про бюджетну політику на 2017 рік, вправлялися у розрахунках доходної та видаткової частини місцевого бюджету на наступний рік, вивчали досвід міста Житомира щодо формування бюджету міста у програмно-цільовому форматі.

Вперше до роботи такого семінару залучені фахівці об’єднаних територіальних громад – Вишевицької, Тетерівської, Червоненської, Високівської, Новоборівської та Корнинської ОТГ. Серед інших учасників – керівники фінансових управлінь Житомира, Бердичева, Коростишева, Коростеня, Олевська, Радомишля, Малина, Овруча, Андрушівки та Новоград-Волинського.

Виконавчий директор Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України Тетяна Кухарська, відкриваючи засідання, розповіла про роботу Асоціації та Проекту ПУЛЬС у сфері децентралізації, про підтримку та допомогу органам місцевого самоврядування. Наприкінці заходу відбулася жвава дискусія, під час якої кожен учасник практикуму мав можливість висловитись.

Директор департаменту бюджету та фінансів Житомирської міської ради Сергій Гаращук наголосив на важливості спілкування влади та громади на різні теми, і бюджет міста – не виключення. Зокрема, посадовець переконаний, що програмно-цільовий метод – це відкритість бюджету для мешканців: читаєш програму – і розумієш цифри, що зазначені у бюджеті міста.

Фокус групи; дискусії за круглим столом; робочі групи і консультативні комітети; громадські слухання; загальні збори громадян; опитування громадської думки; участь у сесіях ради та засіданнях комітетів та інше – такі форми участі громадськості у бюджетному процесі мають застосовувати органи місцевого самоврядування. Від громади ж очікується – активна участь та місцеві ініціативи.

Захід відбувся у рамках реалізації Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Прес-служба міської ради