Розвідка США прогнозує подальшу агресію РФ

Окупація

Росія зберігатиме присутність на окупованому Донбасі.

Такий прогноз дав директор національної розвідки США Джеймз Клаппер.

Про це повідомляє Газета.юа.

“Росія хоче зберегти вплив у такому традиційному регіоні “великої Росії”, як Україна… Гадаю, нинішня напівпатова ситуація триватиме”, – зауважив він на слуханні в комітеті палати представників у справах розвідки.

РФ не змінить агресивної позиції щодо країн-членів НАТО у зв’язку з планами обраного майбутнього президента США Дональда Трампа поліпшити відносини Вашингтона й Москви, вважає розвідник.

Щодо Сирії, то недавнє прибуття до Середземного моря неподалік сирійського берега єдиного російського авіаносного корабля свідчить про те, що “Росія там залишиться”.

Росія анексувала Крим у березні 2014-го. Влітку того ж року збройні сили РФ почали брати пряму участь у бойових діях проти Збройних сил України на Донбасі.

Мінські угоди лідери Німеччини, Франції, України та Росії погодили в лютому 2015-го. Документ передбачає відновлення повного контролю України над кордоном і виведення з Донбасу “всіх іноземних військових формувань”. План дій містить пункт про проведення виборів на окупованій території.

На зустрічі в Берліні лідери Нормандської четвірки обговорювали питання так званої дорожньої карти.