​На Житомирщині для учасників АТО зарезервували понад 8600 гектарів земель для передачі у власність

Територіальні органи Держгеокадастру Житомирщини спільно з органами місцевого самоврядування регіону оновили перелік земель, які можуть бути передані учасникам АТО. 

Станом на 1 грудня зарезервовано земельні масиви загальною площею 8653,6 гектара. Із них 8434,7 га зарезервували органи Держгеокадастру області, решту – 218,9 га – органи місцевого самоврядування.

Земельні ділянки можуть бути використані для ведення особистого селянського господарства (7744,4 га), ведення садівництва (755,8 га), будівництва і обслуговування житла (149,9 га) та для індивідуального дачного будівництва (3,5 га).

«Фахівці нашого відомства ретельно перевіряють відомості про кожну земельну ділянку перед включенням її до резерву. Дані по вільні землі оперативно оновлюються та розміщуються у відкритому доступі на нашому сайті» – зазначає Сергій Козаков, в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області.

Найбільшу кількість земель землевпорядники зарезервували у Чуднівському (616,3 га), Романівському (552,7 га), Брусилівському (525,2 га) та Новоград-Волинському (485,8 га) районах.

Військовослужбовці, які вирішили одержати земельні ділянки на території будь-якого району, можуть ознайомитися із матеріалами про вільні землі на веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області.

Довідково:

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО. На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.

Сектор взаємодії зі ЗМІ та громадськістю

Головного управління Держгеокадастру

у Житомирській області