Топонімічна комісія міської ради виступила категорично проти перейменування вулиці Бандери у Житомирі

Комісія з топоніміки  Житомирської міської ради виступила категорично проти перейменування вулиці Степана Бандери на Зотчих у Житомирі.

Таке рішення вони прийняли 2 грудня.

Як стало відомо Репортеру. тініціаторами виступили деякі мешканці вулиці Бандери, “підігріті” певними депутатами міської ради від Батьківщини.

“Бабаньки проти вулиці Бандери у Житомирі. Гаряче на топонімічній комісії”, – написала у фейсбуці депутат обласної ради Олена Галагуза і виклала фото..

Нагадаємо,розпорядженням міського голови за 19 лютого, у рамках декомунізації, було перейменовано 87 вулиць та провулків. Мешканець вулиці міський депутат Віктор Брокарев зібрав тоді підписи мешканців колишньої Чапаєва – більшість висловилась за Бандери.

Як відомом, Степан Бандера – український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б.

Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року. 5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року — в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері «Целленбау». У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь в керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився.

Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені, ФРН. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року (Вікіпедія).

Радянська влада демонізувала Бандеру. Недаремно усіх українців, особливо українських воїнів, росіяни та жителі ОРДЛО називають “бандерівцями”. Це слово стало символом української визвольної боротьби.

Фото Юлії Чепюк, Олени Галагузи