Хто вважає підвищення мінімальної зарплатні неправильним рішенням, той без стида і совісті, – Гройсман

У людей, які вважають, що підвищити вдвічі мінімальну заробітну плату було неправильним рішенням, “немає ні стида, ні совісті”.

Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на початку засідання уряду 11 січня, передає Українська правда.

“Я вважаю, що це рішення було абсолютно правильним… Ми будемо публічно наводити дані, які будуть засвідчувати, як змінюється система оплати праці…“, – сказав прем’єр.

У Кабінеті міністрів тепер будуть відслідковувати, як громадянам нараховують заробітну плату.

“Ініціатива про підвищення заробітної плати (з 1 січня – ред.) була абсолютно свідомою. І я доб’юся, що кожен працедавець буде належним чином оцінювати роботу найманого працівника. Нічого, якщо власник бізнесу трошки менше заробить грошей, а його працівники будуть отримувати значно більше”, – заявив він.

За словами Гройсмана, він дав доручення профільному віце-прем’єр-міністру Павлу Розенку, і той “уже предметно цим питанням займається”

“Створені групи, які будуть чітко моніторити ситуацію: як людям нараховується заробітна плата, як вона сплачується”, – заявив прем’єр.

“Найближчим часом ми створимо комунікаційні можливості, щоб люди нам повідомляли конкретно, де, на якому підприємстві не виплачується заробітна плата або занижується або приховується. І ми будемо дуже чітко реагувати, тому що в областях і містах буде створено спеціальні робочі групи, які за перший період часу будуть відслідковувати і допомагати відновлювати справедливість на місцях”, – сказав він.

“Щотижнево я прошу і мене інформувати по конкретних цифрах, і я буду інформувати країну, що, де, як відбувається з виплатою зарплат”, – зазначив Гройсман.

“Ми тут співпрацюємо з профспілками, з Федерацією роботодавців. Ми доведемо це рішення до повноцінної реалізації в усіх куточках нашої країни”, – додав він.

Нагадаємо, мінімальна зарплата з 1 січня 2017 року збільшена вдвічі – до 3200 грн.