“Платинум Банк” – неплатоспроможний

Національний банк України визнав неплатоспроможним ПАТ “Платинум Банк”.

Про це  повідомляє прес-службу НБУ.

НБУ повідомляє, що “Платинум Банк” в числі інших банків повинен був провести докапіталізацію до 1 січня 2017 року.

“Однак, станом на 01 січня 2017 року банк не досяг позитивного значення капіталу. З огляду на вищевикладене, правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення ПАТ” Платинум Банк “до категорії неплатоспроможних”, – заявляє НБУ.

Національний банк відзначає, що 97% (197 тисяч осіб) всіх вкладників “Платинум Банку” отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму 200 тис грн.

Клієнти з великими обсягами вкладів отримають їх в межах суми, гарантованої Фондом. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладів в обсязі близько 4.8 млрд грн.

Станом на 10 січня 2017 року фізичними особами – власниками істотної участі в ПАТ “Платинум Банк” є Борис Кауфман і Григорій Гуртовий.

Національний банк визнав Григорія Гуртового і Бориса Кауфмана власниками істотної участі на основі аналізу операцій банку. Крім того, Борис Кауфман підтвердив здійснення значного впливу на управління банком в письмовій заяві.

НБУ заявляє, що структура власності банку визнана непрозорою в червні 2016 року. У серпні 2016 року Кауфман подав до Національного банку пакет документів для погодження набуття істотної участі в банку в розмірі понад 75% через підконтрольні йому компанії.

На сьогодні Національний банк не погоджував Кауфману придбання акцій банку з урахуванням неподання окремих документів, зокрема, через відсутність дозволу Антимонопольного комітету України.

За інформацією Національного банку, Антимонопольний комітет у грудні 2016 року повернув без розгляду пакет документів