Заява Трампа понизила курс акцій Toyota

Курс акцій японської компанії впав у п’ятницю, 6 січня, на 3,11 відсотка після того, як обраний президент США Дональд Трамп напередодні різко розкритикував плани автобудівної компанії побудувати новий завод у Мексиці, повідомляє агентство DW.

“Toyota Motor заявила, що побудує новий заводі у Мексиці, щоб випускати автомобілі моделі Corolla для США. У жодному разі! Будуйте завод у США або платіть велике мито”, – написав Дональд Трамп у Twitter 5 січня.

У свою чергу, генеральний директор Toyota Акіо Тойода повідомив журналістам, що компанія розгляне коментар Трампа. Будівництво нового заводу у Мексиці, про яке було оголошено у квітні 2015 року, не означатиме зменшення обсягів виробництва або працевлаштування у США, заявила Toyota. Автобудівник нагадав, що має у США 10 заводів, 1500 дилерських представництв та 136 тисяч працівників, а загалом інвестував у Сполучені Штати понад 21,9 мільярда доларів.

На підтримку компанії висловився також японський уряд.

“Японські автобудівники роблять значний внесок у створення робочих місць у США. Важливо, щоб їхні зусилля та результати були широко визнані”‘ – заявив міністр промисловості Японії Хірошіге Секо.

Як писав Репортер, заради дружби з Путіним Трамп починає зливати американську розвідку.