Нові подробиці про розмову Порошенка та Трампа

Президент США Дональд Трамп під час телефонної розмови з президентом України Петром Порошенком продемонстрував добру поінформаність про ситуацію в Україні.

Про це мінстрзакордонних справ України Павло Клімкін повідомив в ефірі телеканалу “1+1”, передає УНІАН.

Клімкін розповів, що президент України Петро Порошенко провів дві телефонні розмови з президентом США Дональдом Трампом, і перша стосувалася знайомства між президентами. Зокрема, він сказав, що перша розмова після інавгурації Трампа планувалася певною мірою як протокольна, але за словами міністра, “такою вона не стала”.

Клімкін заявив, що під час першої розмови Трамп запитав Порошенка, що відбувається на Донбасі. “І відбувся, як на мене, дуже класний обмін думками”, – додав глава МЗС.

При цьому, він розказав про особливість останьої розмови Порошенка з Трампом, яка відбулася в ніч на 5 лютого.

“Вона була дуже глибокою за змістом, оскільки вона почалася відповідно з декількох фраз, вітання, і одразу перейшла до суті, буквально з третьої-четвертої фрази”, – заявив Клімкін.

Як зазначив міністр, глава Української держави дуже детально поінформував лідера Сполучених Штатів про ситуацію навколо Авдіївки.

“Дуже конкретна розмова, що відбувається, чому саме відбувається, і з боку американського президента звучали дуже глибокі запитання, які свідчать, що він був пробрифінгований. Він знав факти, і це була дійсно хороша розмова”, – наголосив Клімкін.

Також він додав, що про певні речі не може говорити. Як свідчить Клімкін, під час розмови Порошенка з Трампом, він та заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв були присутніми та чули зміст розмови.

“Ми слухаємо розмову. Стосовно участі в розмові, я утримуюсь від деталей, але ми присутні на розмові для того, щоб працювати як команда”, – наголосив Клімкін.

Окрім того, він підтвердив, що наступного тижня відвідає Сполучені Штати. На його переконання, нова адміністрація США знає, якої політики дотримуватися, і в чому полягають її інтереси.

“А її інтереси полягають в тому, щоб підтримати демократичну і європейську Україну, і щоб ми ніяким чином не повернулися до пострадянської реальності”, – заявив Клімкін.