Новий антиміграційний указ від Трампа

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп у понеділок, 6 березня, підпише новий антиміграційний указ із забороною подорожувати до США громадянам низки країн, переважна більшість громадян яких є мусульманами. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на високопоставлене джерело в адміністрації президента США, пише DW.

За інформацією агентства, з переліку країн, які підпадають під дію антиміграційного указу, порівняно з попереднім аналогічним указом Трампа, буде виключений Ірак. Таким чином, під заборону їздити до США підпадуть громадяни Ірану, Лівії, Сирії, Сомалі, Судану та Ємену.

Як пояснили Reuters у Білому домі, Ірак був виключений з цього переліку завдяки тому, що іракський уряд запровадив нові, більш жорсткі процедури перевірки осіб, які подають документи на отримання візи до США. Ще однією причиною зняття заборони на подорожі до США для громадян Іраку стала тісна співпраця країни з Вашингтоном у боротьбі проти терористичного угруповання “Ісламська держава”.

Крім того, заборона не поширюватиметься на осіб, які є власниками так званих “зелених карток” (Green Card), які дають право на постійне проживання на території США. У попередньому указі заборона поширювалась також і на власників Green Card.

Ірак уже зрадів

Попри те, що офіційно Вашингтон поки що не підтвердив інформацію про плани президента підписати 6 березня новий антиміграційний указ, Ірак вже встиг привітати це рішення. Як заявили у міністерстві закордонних справ Іраку, його виключення з переліку країн, на які розповсюджується заборона, сприятиме “війні проти тероризму”.

“Це рішення є важливим кроком у правильному напрямку, воно зміцнює стратегічний альянс між Багдадом та Вашингтоном у багатьох сферах, а також війну проти тероризму, яку ми спільно ведемо”, – йдеться у заяві МЗС Іраку.

Нагадаємо, своїм указом від 27 січня 2017 року Трамп призупинив терміном на 120 днів (а сирійцям – на невизначений термін) дію програми США щодо прийому біженців, а також заборонив в’їзд в США протягом найближчих 90 днів громадянам Ірану, Іраку, Лівії, Сирії, Сомалі, Судану і Ємену. 4 лютого федеральний суддя у Сіетлі (штат Вашингтон) Джеймс Робарт тимчасово призупинив дію указу президента країни Дональда Трампа. 9 лютого при перегляді скарги міністерства юстиції США апеляційний суд у Сан-Франциско залишив рішення судді Робарта в силі.