Сьогодні 119-річниця від Дня народження видатного житомирянина Миколи Сціборського

Сьогодні 119-річниця від Дня народження видатного житомирянина, українського державного та військового діяча, учасника Першої світової війни, діяча УНР, УВО, одного з фундаторів ОУН, підполковника, теоретика українського націоналізму Миколи Сціборського.

Нагадаємо, у Житомирі ім’ям Сціборського (колишня Гамарника) названо вулицю.

До речі, традиційно, його пам’ять вшанують сьогодні о 18 годині біля його могили та його друга Омеляна Сеника, які поховані на території Спасо-Преображенського собору.

Народився Сціборський у 1898 році у Житомирі. Хоча згідно інших документів – у 1987-му. Правда, згідно з метричної книги Успенської церкви, знайденої у 2010 році в ДАЖО, дата його народження значиться саме 1898 рік.

30 серпня 1941 року після наради в обласній поліції, Сеник та Сціборський йшли до свого тимчасового помешкання. На вулиці Івана Франка невстановлена особа здійснила постріли в спину.

Це сталось ввечері, приблизно о 19.30. Перший постріл прийшовся в Сеника і він помер відразу. На звук пострілу в побратима Сціборський обернувся і був смертельно поранений в обличчя та шию. Операція в першій міській лікарні бажаного результату не принесла і Микола помер, не приходячи до тями. Вбивцю застрелив випадковий німецький вояк. 

Читайте також: То у якому ж році народився Микола Сціборський