Сьогодні Великобританія починає офіційний вихід з ЄС

Великобританія, як очікується, у середу, 29 березня, формально застосує статтю 50 Лісабонської угоди, оголосивши про свій намір залишити Європейський Союз. Таким чином розпочнуться переговори між Лондоном та Брюсселем щодо умов виходу Сполученого Королівства з ЄС, пише DW.

Увечері напередодні, 28 березня, прем’єр-міністерка Великобританії Тереза Мей підписала офіційного листа до ЄС, у якому сповіщається про рішення країни про вихід та який дає формальний старт цьому процесу. У середу цей лист має передати посол Великобританії у ЄС Тім Барроу президентові Європейської Ради Дональду Туску, а його копії будуть надіслані до 27 держав-членів ЄС, інформує агенція dpa.

У цей день Мей планує виступити у британському парламенті. За інформацією dpa, у своїй промові вона закличе усіх британців об’єднатись у цей доленосний момент для країни, а також наголосить, що під час переговорів щодо виходу з ЄС вона хоче представляти “кожну людину у Сполученому Королівстві”.

Напередодні Мей провела розмови з Дональдом Туском, головою Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером та канцлеркою Німеччини Анґелою Меркель (Angela Merkel). За підсумками розмови з Мей Юнкер заявив, що переговори пройшли “добре та конструктивно” і що Великобританія залишиться “тісним та відданим союзником” ЄС.