Правляча партія перемогла у Вірменії

Перемогу на парламентських виборах у Вірменії, що відбулись 2 квітня, отримує проросійські налаштована Республіканська партія (РПА), головою якої є президент країни Серж Саргсян., пише DW.

Станом на ранок 3 квітня, за результатами обробки даних з 1646 з 2009 виборчих дільниць за РПА проголосували 49,18 відсотка виборців, повідомляє ЦВК. У консервативного блоку партій “Царукян”, названого іменем його лідера – бізнесмена Гагіка Царукяна, – в активі близько 27,65 відсотка. На третьому місці Вірменська революційна федеарція “Дашнакцутюн” з 6,7 відсотка голосів. Партія “Дашнакцутюн” перебуває у коаліції з Республіканською партією. Опозиційний блок “Єлк” набирає 7,5 відсотка голосів.

Ще до закриття виборчих дільниць опозиція звинуватила владу у фальсифікаціях. 

“Ми зафіксували численні порушення таємниці голосування, крім того, багато хто давав голоси неодноразово”, – заявив опозиційний політик Овсеп Хуршудян.

До голосування міжнародні спостерігачі вже висловлювали побоювання щодо дотримання міжнародних демократичних стандартів. Представництво ЄС та американське посольство у Єревані висловили занепокоєння повідомленнями про “залякування виборців, купівлю голосів та систематичне використання адміністративних ресурсів для підтримки певних партій”.