Росія просить Інтерпол оголосити Яценюка у розшук

Росія звернулася із запитом до Генерального секретаріату Інтерполу в Ліоні про оголошення Арсенія Яценюка у міжнародний розшук з метою його арешту та подальшої екстрадиції до РФ. 

Про це повідомили у прес-службі Міністерства внутрішніх справ України у п’ятницю, 28 квітня.

Зазначається, що МВС України отримало копію звернення правоохоронних органів РФ.

«Водночас цей запит не є офіційним оголошенням Інтерполу Арсенія Яценюка у міжнародний розшук і підлягає вивченню на предмет відповідності Статуту та Правилам організації», – йдеться у повідомленні.

За даними міністерства, Російські судово-правоохоронні органи буцімто видали ордер на арешт Яценюка і обвинувачують його в «участі в озброєній банді, навмисному вбивстві двох або більше людей, скоєному за попередньою змовою групою осіб та замаху на навмисне вбивство двох або більше людей, скоєний за попередньою змовою групою осіб».

Повідомляється, що запит Росії до Інтерполу сформований за ордером на арешт Яценюка, нібито виданим міським судом м. Єсентуки Ставропольського краю Російської Федерації 3 березня 2017 року. Російські слідчі буцімто підозрюють Яценюка в тому, що він, вогнем з автомату Калашнікова, буцімто вбив 30 та поранив 13 російських військовослужбовців під час бойових дій в місті Грозний Чеченської республіки. Це, на думку російського слідства, сталося, коли Яценюк нібито був «членом озброєної банди «Мрія» і разом з нею «брав участь в атаках на російських військових на військові підрозділи Росії на території «Президентського палацу», площі «Мінутка», та залізничної станції «Грозний» в період з 31 грудня 1994 по 2 січня 1995 року.

За наявною інформацією, 20 квітня 2017 року міністр Арсен Аваков звернувся з офіційним листом до Генерального секретаря Інтерполу Юргена Штока. У листі міністра викладено факти та аргументи, що свідчать про очевидну безпідставність звинувачень на адресу громадянина України Яценюка. Зокрема, Арсен Аваков запевнив генсека Інтерполу в тому, що п. Яценюк ніколи не бував у Чечні, не брав участі у жодних збройних конфліктах, у вказаний російськими слідчими період проживав, навчався й працював за місцем свого народження на території України.

Окрім того, у листі наводяться факти, які свідчать про незаконність і політично вмотивованість дій слідчих органів і органів правосуддя Російської Федерації. Згадується й про те, що правова позиція російського правосуддя, за наявною в МВС інформацією, базується на свідченнях, отриманих під тортурами від незаконно засуджених в РФ громадян України.