Франція і Німеччина закликали Росію засудити заяву Захарченка про Малоросію

Німецький федеральний уряд засудив заяви ватажка сепаратистів “ДНР” Олександра Захарченка щодо заснування Малоросії. Офіційний Берлін вважає такий крок “повністю неприйнятним”, прокоментувала DW у вівторок, 18 липня, речниця уряду ФРН.

“Захарченко не має легітимного права говорити за цю частину України. Очікуємо, що Росія також негайно засудить цей крок, не поважатиме та не визнаватиме його”, – зазначається в заяві.

Берлін вважає переговори єдиним шляхом вирішення конфлікту в Україні, наголосила речниця німецького уряду. Ідеться, зокрема, про виконання мінських угод Росією, Україною та сепаратистами на Донбасі, яких підтримує Москва.

Ще один представник України у ТКГ Євген Марчук назвав заяву Захарченка щодо “Малоросії” спрямованою на блокування “мінського процесу”.

Франція також закликала Росію засудити заяву “керівництва” терористичної окупаційної організації “ДНР” про створення проекту під назвою “Малоросія”, повідомляє Міністерство закордонних справ країни.

“Ми закликаємо Росію засудити той факт, який є порушенням Мінських угод і зрадою духу переговорів у “нормандському форматі””, – наголошується в заяві французького зовнішньополітичного відомства, інформує портал ZN.

У міністерстві також зазначили, що Франція залишається вірною принципу повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України “у її визнаних міжнародним співтовариством кордонах”.

Водночас український президент Петро Порошенко, котрий у вівторок перебуває з візитом у Грузії, знову наголосив, що Україна відновить суверенітет над Донбасом і Кримом.