Росія за години до збиття Малазійського Боїнга закрила повітряний простір

Росія ввела заборону на польоти авіації в суміжному з Донбасом повітряному просторі менш ніж за добу до трагедії з літаком МН17
Про це повідомляє російське видання Forbes з посиланням на звіт Ради з безпеки Нідерландів, інформує 
Еспресо.

Зазначається, що російська влада раптово ввела заборону просто у ніч на 17 липня, коли й стався інцидент. Обмеження стосувалися польотів цивільної авіації у суміжному з Україною російському повітряному просторі в зоні відповідальності Ростовського зонального центру єдиної системи організації повітряного руху.

“Обмеження були аж до висоти понад 16 кілометрів (до ешелону FL530), що можна порівняти з максимальною висотою ураження зенітного ракетного комплексу “Бук” (близько 18 кілометрів). І вже через 17 годин 20 хвилин над суміжною з Росією територією України якийсь ЗРК “Бук” збиває малайзійський Боїнг з пасажирами”, – наголошує видання.

При цьому, під час розслідування трагедії, Рада з безпеки Нідерландів попросила у Кремля пояснень стосовного того, чому були введені такі обмеження. У “Росавіації” тоді зауважили, що це було зроблено з метою “узгодження обмежувальних заходів з прилеглим повітряним простором України”.

Попри це, узгодження так і не сталося, адже, за інформацією журналістів, Україна закрила повітряний простір до висоти 9454 метра, а Росія – до 16150 метрів.

“На питання голландських експертів DSB про очевидний “конфлікті висот” двох заборон (FL320 на захід від російсько-українського кордону і FL530 на схід), тобто про причини введення Росією заборони саме до висоти понад 16 кілометрів, Росія так нічого і не відповіла”, – підсумувало видання.