Максим Вілівчук на “Олевській республіці”: “Ми маємо власну історію, написану кров’ю земляків, які боролись за Україну”

Всеукраїнський фестиваль «Олевська республіка» у м. Олевську 15 вересня розпочався із вшанування пам’яті українського політичного і військового діяча Олега Штуль-Ждановича. На Малій Батьківщині, у селі Лопатичі Олевського району, до 100-річчя з дня його народження відкрито меморіальну дошку. Відвідав фестиваль та вшанував пам’ять відомого земляка й заступник голови обласної ради Максим Вілівчук.

«Приємно бути присутнім на заході, який набуває системного характеру по відзначенню національних героїв. Нам постійно намагалися нав’язати історію, та ми маємо власну, що написана не чорнилами, а кров’ю земляків, які боролися за незалежність України. Житомирська обласна рада і депутатський корпус зробили багато для встановлення національної справедливості. Зокрема, виділено кошти на реставрацію меморіалу в с. Базар, де полягли вояки УНР; встановлено пам’ятник Івану Огієнку, незабаром буде встановлено пам’ятник Олегу Ольжичу. Також відзнято документальні фільми, видано багато книжок. Наше завдання – безупинно працювати над відновленням історичної справедливості в нашій країні, над вихованням патріотичного духу у наших громадян. Ми зобов’язані продовжувати писати нову історію, з новими здобутками», – сказав Максим Вілівчук під час вшанування земляка.

Фестиваль проводиться з метою популяризації та поширення серед молоді українських патріотичних пісень, виховання молодого покоління у дусі національних традицій, духовності та патріотизму та спрямований на ушанування героїв боротьби українського народу за незалежність і тетриторіальну цілісність України.

У програмі «Олевської республіки» виставка традиційних ремесел, історичний диспут за участі істориків-науковців та реконструкторів, а також концертна програма.

1afest1

1afest2

1afest3

1afest4

1afest5

1afest6

1afest7

1afest8

1afest9

Прес-служба обласної ради