Пом’якшені, але санкції: ООН посилив санкції проти КНДР

Рада Безпеки ООН у понеділок, 11 вересня, підтримала одноголосно посилення санкцій проти Північної Кореї, пише DW. Нові санкції передбачають заборону на експорт текстилю з КНДР і працевлаштування робітників з Північної Кореї. 

Ці два джерела іноземної валюти для Північної Кореї дають щороку близько 1,3 мільярда американських доларів.

Окрім того, згідно із новими санкціями, забороняється постачання Північній Кореї зрідженого природного газу. Щорічні обсяги постачань нафти закріпляються на рівні споживання останніх 12 місяців – тобто на рівні двох мільйонів барелів нафти на рік. У період з 1 жовтня по 31 грудня 2017 року дозволяється постачання не більше 500 тисяч барелів.

Це урізана версія обмежень, яких вимагав Вашингтон. Спочатку адміністрація президента Дональда Трампа пропонувала повну заборону на продаж нафти до КНДР та заморожування усіх активів північнокорейського правителя Кім Чен Ина.

Попри полегшення запропонованого переліку нових санкцій, постійна представниця США в ООН Ніккі Хейлі привітала голосування в Радбезі. Вона заявила, що нові санкції “виснажать” режим, але “ці кроки спрацюють, якщо усі країни імплементуватимуть їх цілковито і агресивно”.

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе назвав резолюцію “сильною” та відзначив, що її ухвалили “швидко”.

“Це ясно показало волю міжнародної спільноти посилювати тиск до нового рівня і змусити Північну Корею змінити свою політику”, – цитує dpa японського прем’єра.

Нагадаємо, 3 вересня КНДР здійснила шосте випробування ядерної зброї, яке стало найпотужнішим в історії країни. Випробування спричинило землетрус, який був відчутним у сусідніх Китаї та Південній Кореї. Пхеньян заявив, що підірвав водневу бомбу.