Росія намагається спотворити ідею введення миротворців на Донбас

Розміщення миротворчого контингенту ООН може посприяти обмеженню бойових дій на Донбасі, але не зможе вирішити конфлікт, заморозивши його.

Про це в коментарі «Апострофу» розповів російський опозиціонер Костянтин Боровий.

На його думку, Росія не збирається припиняти конфлікт на Донбасі, намагаючись розіграти на Донбасі «придністровський» сценарій.

«Але політичний аспект цієї проблеми не дозволяє почати її вирішувати, а саме – заморожує ситуацію. Мета Путіна – створити область нестабільності на території України. Зараз там величезна кількість озброєнь і найманців, і ніяке роззброєння не передбачається», – зазначив експерт.

Боровий впевнений, що Путін не змінив стратегію по Донбасу, але введення миротворців стане кроком вперед у плані врегулювання ситуації.

У підготовленому Росією проекті резолюції пропонується озброїти миротворців ООН на окупованому Донбасі.

Раніше повідомлялося, що Генеральна асамблея ООН включила в порядок денний питання миротворчої місії на Донбасі.

Нагадаємо, 22 серпня президент України Петро Порошенко заявив, що має намір наступного місяця представити на Генасамблеї ООН ідею про розгортання миротворчої місії на Донбасі.

Путін заявив, що підтримує ідею введення миротворців ООН на Донбас за умови їх розміщення на лінії зіткнення. Проте він проти надання США Україні летальної зброї.

Згодом Росія подала в ООН свій проект про миротворців на Донбасі.

У відповідь постпред України при ООН Єльченко заявив, що в поданому Росією проекті резолюції немає ніякої миротворчості.

Заступник голови Верховної Ради, представник в гуманітарній робочій підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Ірина Геращенко заявила, що Путін намагається спотворити ініціативу президента України Петра Порошенка щодо розміщення миротворців ООН на всій території тимчасово окупованого Росією Донбасу для спостереження за роззброєнням незаконних збройних формувань та бойовиків.