Комітет НАТО ухвалив проект резолюції, який роширює допомогу країнам-партнерам та прирівнює РФ до “Ісламської держави”

У Бухаресті на постійному комітеті цивільного виміру безпеки Парламентської асамблеї НАТО 8 жовтня ухвалили проект резолюції “Протистояти використанню інформації як зброї”, що передбачає розширення допомоги країнам-партнерам, зокрема, Україні, Грузії, Молдові у сфері стратегічних комунікацій. 

Про це голова української делегації в ПА НАТО, нардеп Ірина Фріз повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Так, у декларативній частині резолюції загрози в інформаційній сфері з боку РФ стоять поруч із загрозами з боку “Ісламської держави”.

“Резолюцією встановлюється, що країни-члени НАТО мають розробити та створити спеціальні підрозділи у взаємодії з приватними медіа-компаніями з метою постійного моніторингу щодо появи фейкових новин, ворожої пропаганди та протидії ним за допомогою фактів”, – йдеться у повідомленні.

Також у резолюції йдеться про забезпечення обміну досвідом із захисту виборчих кампаній, політичних партій та виборчих комісій від кібератак.

“Забезпечити модернізацію журналістських стандартів у відповідь на загрозу з боку фейкових новин та акцентувати увагу на важливості перевірки фактів, незалежній розслідувальній журналістиці”, – додала Фріз.

Нардеп зазначила, що документ передбачає продовження обмежувальних заходів щодо онлайн-активності терористів, підривних та дезінформаційних кампаній, що фінансуються на державами, вилучення екстремістського контенту в тісній співпраці з приватними медіа із запровадження міжнародних санкцій щодо осіб, залучених Росією до “мілітаризації” інформаційного простору.

“Резолюція передбачає заохочення медіа-компаній та соціальних мереж до приборкання незаконного контенту, розвитку антитроллінгового софту та програмного забезпечення з перевірки фактів, а також адаптації алгоритмів з метою посилення професійної журналістики та захисту користувачів соцмереж від онлайн-переслідування”, – зауважила депутат.

Резолюцію мають проголосувати на сесії ПА НАТО у понеділок, 9 жовтня.