По Донбасу ВР прийняла президентський закон

Верховна Рада прийняла за основу один з президентських законопроектів по деокупацію і регінтеграціі захопленої частини Донбасу, передає  LIGA.net.

За проект закону про особливості державної політики та забезпечення державного суверенітету на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях №7163 без пункту 1 статті 7, в якій згадуються мінські угоди, проголосували 235 депутатів.

Проектом передбачено, що Рада схвалює рішення президента про використання ЗСУ, інших військових формувань для стримування і відсічі російської агресії в Донецькій і Луганській областях. А також для забезпечення державного суверенітету на тимчасово окупованих територіях регіону.

Межі тимчасово окупованих територій визначає Міноборони за поданням Генштабу. Тимчасова окупація є нелегітимною і не надає РФ ніяких територіальних прав. За державою Україна, місцевими органами влади, жителями Донбасу і підприємствами зберігаються права на майно і землю придбані за законами України.

Мета державної політики щодо забезпечення суверенітету в ОРДЛО – їх звільнення, відновлення конституційного ладу, захист прав і свобод громадян, які постраждали від російської агресії.

Для стримування і відсічі російської збройної агресії в Донбасі залучаються ВСУ, СБУ, МВС, Нацполіція, інші формування. Підставою для стримування і відсічі збройної агресії РФ є 51 стаття Статуту ООН і законодавство України. Керує ВСУ, іншими формуваннями, які забезпечують стримування і відсіч російській збройної агресії Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ.

Перед голосуванням депутати Ігор Луценко і Юрій Левченко влаштували бійку біля парламентської трибуни.