У 2016 році в світі щодня вмирало близько 15 тисяч дітей віком до п’яти років, майже сім тисяч з них – новонароджені. Про це пише DW, посилаючись на доповідь Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ), опублікованій у середу, 18 жовтня.
Загалом 2016 року померла мінімальна кількість дітей за всю історію спостереження організації – 5,6 мільйона. Наприклад, в 2000 році кількість загиблих дітей була значно більшою – 9,9 мільйона.
“Незважаючи на цей прогрес, все ще є великі диспропорції у виживанні дітей по регіонах та країнах, особливо на південь від Сахари в Африці”, – заявив заступник генерального секретаря ООН Лю Чженьмінь.
Водночас частка новонароджених серед померлих за останні 16 років зросла з 41 до 46 відсотків. Причиною смерті немовлят найчастіше стають ускладнення при вагітності і пологах, старші діти частіше помирають від пневмонії та діареї, повідомляє ЮНІСЕФ.
Найвищий рівень дитячої смертності спостерігається в Південній Азії (39 відсотків загиблих) та в Африці на південь від Сахари (38 відсотків). Особливо багато помирає дітей в Індії, Пакистані, Нігерії, Демократичній Республіці Конго та Ефіопії.
Автори доповіді зауважують, що при збереженні нинішніх тенденцій до 2030 року може померти ще 60 мільйонів дітей, що не досягнуть віку п’яти років.