НАТО створює два командні центри для адаптації до нових загроз

Світ

Північноатлантичний альянс у середу затвердить рішення про створення двох нових командних центрів в рамках адаптації структури НАТО до нових загроз.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції у Брюсселі, повідомляє кореспондент “Європейської правди“.

“Ми модернізуємо командну структуру, щоб 29 держав-членів Альянсу могли діяти як одна – швидко та ефективно”, – сказав Столтенберг.

Перший командний центр (Joint Force command for the Atlantic) буде захищати морські комунікації між Європою та Північною Америкою та пов’язану із цим критичну інфраструктуру.

“Командування гратиме важливу роль у кризах та конфліктах. 80% комунікаційних мереж йдуть морськими шляхами і ми має забезпечити їхню безпеку на морі і під водою”, – сказав генсек НАТО.

Другий командний центр (Support command) має забезпечити швидке пересування військ та техніки територією Європи. “Це ключова частина нашої колективної безпеки”, – зазначив Столтенберг.

Він наголосив, що у середу міністри затвердять тільки принципове рішення про створення командних центрів, але де вони будуть розміщені географічно, поки невідомо.

Раніше ЗМІ повідомляли, що нові командні центри НАТО будуть розміщені у Німеччині та США.