Чому ЦВК загальмувала утворення ОТГ? Микола Череднік

Без категорії

“Нещодавно Центральна виборча комісія не призначила на жовтень вибори у новостворених ОТГ.

Формальним приводом для непризначення місцевих виборів, які мали відбутися в останню неділю жовтня, стала буцімто законодавча колізія щодо проведення референдумів. ЦВК звернулася до комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя за роз’ясненням стосовно того, чи, бува, не повинні територіальні громади вирішувати питання об’єднання на місцевому референдумі.

Поки парламентський комітет не дасть відповіді, Центрвиборчком відмовляється призначати жовтневі вибори в ОТГ. Останній термін для цього сплив 17 серпня. Очевидно, що раптове прозріння ЦВК, як і рішення звернутися до ВР у період канікул, невипадкове.

Хай там як, але децентралізація наразі набула загрозливих для Банкової масштабів. Об’єднуватися почали села й селища та міста в межах не лише одного району, а й різних. Натомість районні адміністрації, які були важливою ланкою адміністративної вертикалі, опинилися біля розбитого корита.

Отримавши повноваження й ресурси, громади не чекають погодження згори, як їм жити далі. Вони будують школи, ремонтують дороги, відкривають зручні Центри надання адміністративних послуг, відновлюють ФАПи і клуби. І все це – за свої кошти, за які не треба цілувати руки центру. Йдеться про мільярди гривень.

Очевидно, що подальша децентралізація остаточно “доламає” не лише адміністративну вертикаль, а й плани чинного президента вибудувати авторитарний режим, спираючись на місцевих керівників, які сидять на бюджетній “голці”.

Саме тому ручна ЦВК, термін діяльності більшості членів якої скінчився ще 4 роки тому, успішно “працює”. Останні вибори, які відбувалися до новостворених, засвідчили, що рівень підтримки нинішньої влади мізерний. Усі виборчі кампанії до ОТГ вигравали опозиційні політичні партії. Теоретично є час, щоб ЦВК призначила вибори на грудень 2018 року, але чи буде на це вказівка з Адміністрації Президента, де не сильно хочуть засмучувати Гаранта результатами та рейтингами перед стартом президентських перегонів. З цієї причини наступні вибори до об’єднаних територіальних громад можуть відбутися у 2019 році після президенських виборів.”

 

Микола Череднік

Редакція може не розділяти позицію авторів розділу “Авторська колонка”

Автори розділу “Авторська колонка” несуть відповідальність за достовірність наведених фактів