Ігор Гундич: на Житомирщину зайшов серйозний інвестор – Bayer

Суспільство

Найсучасніший насіннєвий завод в Україні, один із найпотужніших у Європі повномасштабно розпочав свою роботу 5 вересня на Житомирщині.

Відкриття насіннєвого заводу компанії Bayer відбулося у с. ПочуйкиПопільнянського району за участю віце-президента з виробництва компанії BayerДьоркаБакгауза, голови Житомирської ОДА Ігоря Гундича, керівників компаній «Ерідон», «Монсанто», представників бізнесу, працівників підприємства.

«Від імені Президента України Петра Порошенка вітаю компанію Bayer  із офіційним повномасштабним стартом на Житомирщині. Сьогодні у нашій області розпочинає роботу найсучасніший і найпотужніший в Україні насіннєвий завод. Понад 200 млн дол США інвестицій, більше 3 млн грн сплати до місцевого бюджету щороку, 220 сезонних і 85 постійних робочих місць, повний соціальний пакет, європейські стандарти, а також підтримка місцевої громади – це соціально відповідальний бізнес. Це бізнес, для якого влада виступає партнером», – підкреслив голова ОДА.

Ігор Гундич наголосив, що досить швидке будівництво заводу – це результат ініційованої Президентом України децентралізації. Адже саме завдяки цій реформі відбулася реальна передача повноважень на місця, коли всі проблеми інвестор може вирішувати тут, на місці, коли влада – це партнер.

«Насіннєвий завод компаніїBayer – це підтвердження економічної стабільності в Україні. Адже війна не лякає інвестора. Це свідчить про сприятливий економічний клімат», – наголосив керівник області.

Інвестор не тільки побудував завод, а й допоміг місцевій громаді відремонтувати дорогу, амбулаторію, постійно підтримує школу та дитячий садочок.

Віце-президент з виробництва ДьоркБакграуз підкреслив, що продукція компанії – високоякісне насіння кукурудзи, виготовлене на Житомирщині, будуть поставляти 2500 українським господарствам, а в найближчому майбутньому – і експортувати за кордон.

Тепер по всьому світі Bayer має 100-тисячний колектив, у тому числі понад 300 працівників міжнародної компанії працюватимуть на Житомирщині.

Довідково:

До складу насіннєвого заводу входять дві сушарки для насіння та логістичний центр. Потужності дозволятимуть постачати насіння кукурудзи традиційної селекції DEKALB 2,5 тисячам українських господарств. У майбутньому планується розширення діяльності заводу, в тому числі й постачання на міжнародні ринки.

Новий завод «Байєр» забезпечить близько 85 постійних і 220 сезонних робочих місць для виробництва, зберігання та вчасної дистрибуції 750 000 посівних одиниць насіння кукурудзи щорічно.

Обсяг інвестицій: 200 млн доларів США

Плановий обсяг виробництва першого року: 750 тис. посівних одиниць / близько 20 тис. тонн насіння кукурудзи на рік

Робочі місця: 85 постійних та 220 сезонних робочих місць

Розрахункові надходження до місцевого бюджету: 3 млн грн. на рік