Парламентські вибори 2019 року відбудуться за законом Януковича?

Без категорії

“У листопаді минулого року Верховна Рада мало не випадково підтримала проект нового Виборчого кодексу у першому читанні з мінімально необхідними 226 голосами.

Незважаючи на вимоги суспільства і свої передвиборні обіцянки, влада не хоче виносити документ на розгляд парламенту у другому читанні.

Новий Виборчий кодекс має замінити систему Януковича, яку у 2011 році реалізували для масового підкупу, повернувши «мажоритарку» та створивши «систему», щоб контролювати парламент.

Епоха політичних корупціонерів, політичних брехунів і пройдисвітів, які сидять у владних кабінетах України, повинна минути. Доки нами правлять клептократи, які купили свої посади, Україна ніколи не вийде із замкненого кола злиденного життя. Поки буде існувати мажоритарка та не буде жодної відповідальності за підкуп виборців, депутатами і далі будуть ставати старі політики. Які замість того, щоб писати та приймати нові закони, будуть займатися встановленням дитячих майданчиків, видобутком бурштину та власним збагаченням.

Діюча влада робитиме все, щоб парламентські вибори 2019 року відбулися за законом Януковича. Для президента й провладних партій це єдиний шанс виграти вибори та законсервувати себе у владі.

Відкриті списки, коли люди самі обиратимуть кандидата від партії, – це унікальний шанс для України реформуватися і змінити політиків у владі. Наразі ми маємо систему, коли партійні боси самостійно формують список, показують суспільству першу п’ятірку, залишаючи решту в тіні. Виборці, які віддають свій голос за партію, навіть не знають, хто є в тому списку.

Після того, як вибори відбудуться за відкритими списками, старі політики не переоберуться, адже люди будуть бачити, кого вони обирають. Відкриті списки – це можливість, що до влади прийдуть молоді люди та якісно і швидко оновлять її.

Якщо восени Виборчий кодекс не приймуть, тоді у 2019 році вибори відбудуться за старими правилами. В такому випадку депутатами знову будуть обирати людей, які мають сумнівну репутацію, але встановлюють дитячі майданчики та роздають квитки до кінотеатру.”

 

Микола Череднік

Редакція може не розділяти позицію авторів розділу “Авторська колонка”

Автори розділу “Авторська колонка” несуть відповідальність за достовірність наведених фактів