Україна аналізує свій Шлях Незалежності, – Віце-прем’єр-міністр Іванна Климпуш-Цинцадзе в Нью-Йорку

Україна

«Маючи досвід боротьби за незалежність України на початку  XX століття, ми шукаємо відповіді, намагаємося зрозуміти, що пішло не так, і які уроки потрібно винести, аби не допустити подальших помилок», – про це зазначила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, виступаючи з промовою на урочистому заході з нагоди 100-річчя спадщини Української Народної Республіки у Нью-Йорку, повідомляє Урядовий портал.

Проводячи паралелі з подіями, що супроводжували Україну в боротьбі за незалежність, Іванна Климпуш-Цинцадзе згадала про приклади з власного життя. «Для мене ця трагічна і водночас героїчна боротьба є важливою частиною сімейної історії. Я зростала на розповідях про мого діда, Дмитра Климпуша, одного з лідерів Карпатської України. Він вважав, що українці, як і будь-яка інша нація, заслуговують на власну державність. Він і вся його родина заплатили високу ціну за віру і любов до України», – додала Віце-прем’єр-міністр.

Іванна Климпуш-Цинцадзе переконана, що без міцної і безпечної України складно буде зберегти стабільність і безпеку на Європейському континенті: «Захід разом з вільною та безпечною Україною матиме нові перспективи. Вибір простий: виграти разом з Україною, або не мати реального майбутнього.  Ось чому Україні не можна чекати на порозі НАТО та ЄС».

“Ще в 1930-х рр. міністр закордонних справ Української Народної Республіки Олександр Шульгін писав, що тоді, коли Україна відновить власну незалежність, вона має стати частиною європейського союзу, який існуватиме», – сказала Віце-прем’єр-міністр.

За її словами, Росія намагається переконати наших західних партнерів у тому, що Україна небезпечна та нестабільна країна. «Ми не можемо стати жертвою російської пропаганди про те, що нібито Україна є «слабкою державою». Ця так звана «слабка» держава зуміла розпочати і проводить низку структурних реформ, які охопили майже всі сфери суспільного життя – від децентралізації, медицини, освіти до фундаментальних реформ у безпековій, судовій системах та у правоохоронних органах. Кожен день ми працюємо, щоб стати ближче до ЄС та НАТО. І тому надважливою стала ініціатива Президента щодо закріплення європейської та євроатлантичної інтеграції в Конституції України», – переконана Віце-прем’єр-міністр.

 «Темпи реформ можуть бути не такими швидкими, як би нам хотілося. Але ми віддаємо перевагу стабільній еволюції,  а не дестабілізуючим непродуманим миттєвим змінам», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона подякувала США за політичну підтримку, внесок у розвиток оборонних спроможностей України та підтримку процесу реформування.

Протягом останніх трьох років Сполучені Штати виділили понад один мільярд доларів на зміцнення національної безпеки України. Цьогоріч Україна отримала першу надпотужну захисну зброю.