Жінка може бути доброю, чесною і хороброю: У Житомирі закрили проект “НЕСЛАБКА СТАТЬ”

Без категорії

14 листопада у Житомирі закрили проект «Школа самозахисту для дівчат та жінок «НЕСЛАБКА СТАТЬ». Проект реалізований спільними зусиллями ГО «Скриня корисних справ» та Житомирським навчальним центром підготовки поліцейських за підтримки гранту міського голови для обдарованої молоді.

Проект «Школа самозахисту для дівчат та жінок «НЕСЛАБКА СТАТЬ»  був відібраний комісією серед 16 заявлених проектів різного напрямку. Його мета – підвищити рівень обізнаності дівчат та молодих жінок відносно власних прав, можливостей та спроможності самозахисту, а також підвищити рівень ініціативності та лідерського потенціалу шляхом усвідомлення самоцінності через проведення практичних тематичних занять.

Протягом двох місяців на базі навчального центру проходили заняття у школі самозахисту. Тренінги та практичні заняття щотижня відвідували 16 дівчат та жінок. Останнє ж заняття стало своєрідним іспитом для учасниць. У спортивному комплексі навчального центру підготовки поліцейських дівчата на практиці продемонстрували уміння себе захистити від нападника.

Заняття учасницям «Неслабкої статі» проводили викладачі Житомирського навчального центру підготовки поліцейських та громадські активістки ГО «Скриня корисних справ».

На теоретичних заняттях розглядалися теми, пов’язані із гендерною рівністю, шляхами протидії насильству, практичними кроками у випадках насильства та основами міжнародного та українського  законодавства.

По закінченню проекту учасницям вручили сертифікати про успішне проходження курсу самооборони та книгу нігерійської письменниці Чімаманди Нгозі Адичі «Дорога Іджеавеле…», в якій розповідається про те, що жінка може бути чесною, доброю і хороброю.

За даними Головного управління Національної поліції в Житомирській області, з 01 січня по 31 грудня 2017 року у відділах та відділеннях поліції, підпорядкованих ГУНП в Житомирській області, було зареєстровано 3510 звернень громадян,  кваліфікованих як «сімейна сварка» або «насильство в сім’ї». Від домашнього насильства постраждало 2955 осіб, з яких 2029 – жінки. За даними Житомирського відділу поліції ГУНП в Житомирській області – в місті Житомирі за 7 місяців 2018 року подано 1859 заяв. З цієї кількості – 1432 подані жінками. Але українські правозахисники вважають, що фактична кількість випадків більша разів у десять, оскільки багато потерпілих не звертаються за допомогою. Особливо страждають від насильства дівчата та жінки.

Насильство стосовно жінок поширене не тільки в Україні, а й у світі. Міжнародні правозахисні організації посприяли забезпеченню визнання насильства щодо жінок за гендерною ознакою як однієї з форм їх дискримінації.