Майже $13 млрд заробітчани переказали в Україну

Україна

За даними Міністерства фінансів України, у 2019 році українські трудові мігранти переказали в Україну 12,9 мільярда доларів.

Такі дані Мінфін наводить у звіті про виконання бюджету за 2019 рік, інформує Finance.ua.

Зазначається, що протягом 2019 року обсяг грошових переказів заробітчан зріс на 12,2% проти попереднього року та сприяв зростанню рівня середньої зарплати в Україні.

Чинниками розширення попиту з боку населення у 2019 році виступали: зростання реальної заробітної плати на 9,8 відсотка на фоні продовження політики уряду щодо підвищення мінімальної заробітної плати (на 12,1 відсотка) та високого тиску на ринку праці внаслідок трудової міграції”, — йдеться у звіті Мінфіну.

Крім цього, у Мінфіні зазначають, що висока трудова міграція українців за кордон сприяла зменшенню безробіття в Україні до 7,3%, що є найкращим показником за останні 6 років.

Раніше Finance.ua писав, що, за даними останніх років, 69% українських трудових мігрантів були із Заходу України, 70% – чоловіками, а 33% з усіх – мали вищу освіту.

За даними Державної служби зайнятості, станом на 1 лютого 2020 року кількість зареєстрованих безробітних становила 373 тисячі осіб. Серед них 43% шукачів роботи – громадяни з вищою освітою, 38% – професійно-технічною та 19% – загальною середньою.