Україна неодмінно переможе

Безпека

Митрополит Епіфаній.

Дехто вважає, що поки не час підраховувати збитки, завдані російськими окупантами, бо війна триває. Так, на жаль, триває. Але закарбовувати, фіксувати і розповідати правду світовій спільноті про всі злочини, варварство і збитки, завдані росією у цій війні, не лише потрібно, а й необхідно.

Аби країна-агресор відповіла за все зло, яке спричинила мирному українському народові на нашій рідній землі. Божий Суд неодмінно буде над кожним злочинцем. Але нехай станеться і суд земний.

Щодня, поруч з людськими втратами, маємо і втрати нашої історико-культурної спадщини: монументи, скульптури, пам’ятки місцевого і національного значення, музеї, бібліотеки, вкрадені експонати, цінні колекції, документи…

Офіційно задокументовано вже понад 300 злочинів проти культурної спадщини України. Окупанти це роблять не з необережності, а навмисне, з люттю і ненавистю.

Адже чим, як не духовною пусткою, можна пояснити руйнування храмів, розстріли українських монументів, погрудь, скульптур? Чим пояснити ракетні обстріли заповідної частини острова Хортиця, прицільне знищення музею Григорія Сковороди в рік відзначення його 300-річчя або грабунок і вивезення на територію рф цінних музейних експонатів?

Російська війна проти України триває на всіх можливих фронтах, і культурний фронт – один з найактивніших. Хочу подякувати всім небайдужим громадянам, меценатам і волонтерам, бізнесу та представникам влади, які нині тримають оборону і на цьому фронті, укріплюючи та оберігаючи під риштуваннями, спеціальними захисними конструкціями наші пам’ятники, монументи, знакові символи, місця пам’яті.

Україна неодмінно переможе! Бо наша боротьба не за чуже, а за те, що нам було дароване Господом, а також за те, що такою дорогою ціною було здобуте нашими славними предками. Тому на нашому боці правда і Бог, а значить – неодмінно і перемога!

#Церква_з_тобою