Перед Новим роком житомирські пожежники “рейдять” продавців піротехніки

У ці дні фахівці Житомирського міського управління МНС проводять перевірки місць продажу піротехнічних виробів. У минули роки саме під час святкування Новорічних та різдвяних свят непоодинокі були пригоди з феєрверками та салютами. Внеслідок поганої якості цієї продукції, невміння нею користуватися, траплялися пожежі, травмувалися діти та дорослі, повідомляє прес-служба МНС України в Житомирській області.

Рятувальники поставили перед собою завдання таки пригоди попередити. Згідно законодавства, суб’єктам підприємницької діяльності право на реалізацію піротехнічних виробів дає наявність пакету дозвільних документів, так звану ліцензію.

Крім того, торгівельним об’єктам пред’являється ціла низка вимог. Так, наприклад, на прилавку (вітрині) не повинно бути діючої піротехніки – лише імітація. Торгувати піротехнічними виробами в приватному, так званому, стихійному порядку, категорично заборонено.

Іванна Рикун, начальник сектору центру зв’язків з громадськістю ГУМНС в Житомирській області: “Проте, перед новорічними святами, проходячи повз ринки ми часто спостерігаємо злісних порушників, які прямо на вулиці пропонують придбати найрізноманітніші феєрверки та салюти, не несучи абсолютно ніякої відповідальності за їх якість та походження. Купуючи товар у таких реалізаторів ви прямо наражаєте себе та своїх близьких на небезпеку. Палаючі ракети залітають на балкони квартир, на дахи будівель, іноді розбивають вікна в будинках та спричиняють пожежу. «Хлопалки» вибухають в руках, відриваючи пальці, вибиваючи очі.”

Щоб уникнути травм і нещасних випадків потрібно: при можливості зовсім не купувати святкову піротехніку! Якщо уникнути цього ви не в змозі, обов’язково зрозумійте принцип дії піротехнічного обладнання та засвойте правила безпеки при користуванні їм! Навчайте дітей безпечного користуватися піротехнікою! Зробіть все можливе аби зберегти своє майно та життя!

Репортер Житомира