22-го грудня Житомирська обласна рятувальна служба на воді спільно з Головним управлінням МНС в області провели навчання на річці Тетерів. Щороку в області на воді гине майже сто людей, чимало з них саме у зимовий сезон. Протягом 2010 року вода стихія забрала життя у 95 людей (з них 9 дітей).
Відтак, аби запобігти людським жертвам, варто якомога краще бути готовими до дій в екстремальних ситуаціях. Рятувальники представили обладнання за допомогою якого можна швидко реагувати на події і, при потребі, занурюватися під воду з мінімальним ризиком для водолаза.
Іванна Рикун,начальник сектору центру зв’язків з громадськістю ГУМНС в Житомирській області: “Окрім занурювань працівники аварійно-рятувальної служби відпрацювали дії у разі виникнення нещасного випадку на льоду та порядок надання долікарської медичної допомоги.”
Загалом керівники навчань зазначили: «комунальна аварійно-рятувальна служба на воді до зими готова». Проте, це зовсім не означає, що можна нехтувати правилами поведінки на воді, на льоду, особливо це стосується затятих рибалок. З останніми в ході заходу були проведені застережні бесіди з правил поведінки на льоду.
Житомирські водолази спустилися в “підводне царство”
Для ефективного порятунку людей, окрім сучасних знарядь та пристоїв потрібна ще й психологічна витримка та уміння діяти за екстремальних умов
Зимовий сезон – не менш напружений ніж літній. Під лід постійно провалюються люди
Водолази спускаються до самого дна
Робота вкрай відповідальна та небезпечна!