Коли діти стають заручниками батьківських помилок, а батьки – дітей

34-річний житомирянин вирішив, що його син та донька, які проживають разом з матір’ю, допомоги від рідного батька не потребують. Упродовж майже 6 років, з того часу як дорослі розлучилися, чоловік не сплачує аліменти та навіть жодного разу не привітав дітей з будь-яким святом. Сума боргу, що за цей час накопилась, – понад 7 тисяч гривень – аж ніяк не завадила б у бюджеті родини, де тепер виховується уже три дитини.

Працівники дізнання Корольовського райвідділу УМВС, куди звернулась за допомогою колишня дружина забудькуватого батька, за даним фактом провели перевірку та порушили кримінальну справу за ст. 164 (Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей) Кримінального кодексу України.

Олександр Петров, начальник Корольовського райвідділу УМВС: “За ігнорування батьківських обов’язків чоловікові загрожує покарання у вигляді громадських робіт на строк від 80 до 120 годин або виправні роботи на строк до одного року або обмеження волі на строк до 2 років.”

Наразі справу відносно нього направлено на розгляд суду. Уже після цього стало відомо, що недбалий батько врешті отямився і виплатив частину заборгованої суми. Загалом же, повідомив Олександр Петров, упродовж минулого року лише Корольовським райвідділом міліції до суду було направлено 62 таких кримінальних справ.

Ольга Семенюк, Корольовський РВ УМВС України в Житомирській області