Іншими словами – відзначив 100 днів зі вступу на посаду голови законодавчої гілки влади Житомирщини. Йосип Антонович дуже хвилювався, оскільки для нього звіт перед журналістами – дуже відповідальна подія. Хотів розказати все, що накопичилося за перших 100 днів роботи. А оскільки пам’ять у голови облради Дай Боже кожному, розповідав він дуже довго. І не нудно…
Зрозуміло, що діяльність влади області голова її законодавчої гілки оцінює позитивно. Налагодилося порозуміння між облрадою та ОДА. У тому ж політичному човні опинилася і Житомирська міська влада. Оскільки і Рижук і Запаловський і Дебой постійно наголошують на тому, що у них немає жодних політичних перепон для “покращення життя мешканців міста та області вже сьогодні”, вже зараз дуже хочеться вигукнути: “З таким консенсусом, ви, товариші, повинні гори перевернути, зробити область чи не найбільш успішною та процвітаючою у свій Україні!”. У вас для цього є все: той самий консенсус, підтримка на рівні Президента, Уряду, Верховної Ради, якщо на те пішло – сприяння олігархічних груп.
Усе це полегшує досягнення нинішньою владою Житомирщини соціального успіху, однак ставить її у вкрай ризиковане становище. Бо якщо не вийде – кивати буде ні на кого. Бо ж ніхто не заважав. І всі троє з тих, що зараз на коні, можуть опинитися під ним…
Йосип Запаловський розповів про те, що за першу стоднівку він вже встиг підписати 237 розпоряджень, провести декілька прийомів громадян та вирішити більшу половину їхніх питань. Крім цього голова облради звітує про те, йому вдалося зосередити на конструктиві роботу депутатського корпусу, відкинути усі політичні моменти, налагодити співпрацю з головами обласних рад інших областей, навіть тих, де до влади прийшли представники ВО “Свободи”.
Планів у Запаловського чимало. Він хоче:
1. Освітити сільські вулиці;
2. Провести паспортизацію сільської місцевості (щоб знати, у ремонт чого у першу чергу вкладати гроші);
3. Провести сільські збори у кожному селі, щоб пожвавити роль селишних громад у соціально-економічному розвиткові регіону;
4. Створити ще одну нагороду обласної влади, яка буде називатися “Честь і слава Житомирщини”;
5. На другому поверсі облдержадміністрації створити портретну алею історії обласної влади з фотографіями усіх керівників області від перших секретарів часів СРСР до нинішніх, тих, що керували вже за Незалежності.
Ну і так далі. Планів у голови Житомирської обларади багато. Усі вони виконуються у професійній дружбі з керівником області Сергієм Рижуком. Для того, щоб роботу ОДА журналісти вісвітлювали більш оперативно, Запаловський розширив штат своєї прес-служби. Тепер вона складається з двох осіб: Ірини Остапчук та Діни Калтаєвої.