Такого у нас ще не було: на Київ суне автомайдан!

“Відбери в олігархів Україну, поверни її громадянам!” – під таким гаслом сьогодні на Київ зі Львова та Луганська вирушив “автомайдан”. Дорогою учасники акції протесту зупинятимуться у містах і проводитимуть мітинги проти реформ влади, передає Радіо “Свобода”.

Організатором автомобільного майдану виступає “Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу України”. Учасники автопробігу – підприємці, освітяни, медики, гірники, перевізники.

Зранку вони вже провели мітинг у Львові і рушили у дорогу. Паралельно з Луганська також виїхала колона машин. “Автомайдани” відбудуться у Луцьку, Дніпропетровську, Кривому Розі, Вінниці та інших містах. Житомиром маршрут протестувальників з якихоcь причин не проходить, але представники нашого регіону серед невдоволених діями влади підприємців, все ж є. Це активісти Житомирської обласної громадської організації “Команда “За СВОЇХ!”, які після вчорашніх зборів у Житомирі, благополучно дісталися Львова і разом із чисельною командою автомобілістів вирушили колоною на Київ. Під час імпровізованого мітингу голова ЖОО “Команда “За СВОЇХ!” Олександр Таран висловив впевненість у правильності підходу організаторів до започаткування в Україні креативних акцій непокори, таких, як, у данному випадку, автопробіг.

А вже цієї п’ятниці, 25 квітня учасники протесту зі Львова та Луганська зустрінуться у столиці, де до них приєднаються київські протестувальники, і на Софійській площі вони проведуть мітинг.

Учасники протесту вимагатимуть від центральної влади зберегти спрощену систему оподаткування (з 1 квітня фактично неможливо підприємцям на спрощеному оподаткуванні працювати з юридичними особами), доопрацювати податковий кодекс і перенести його запровадження на наступний рік.

Також вони висловлять своє бачення щодо Пенсійного, Трудового, Житлового кодексів.
Гірники домагатимуться вчасної виплати зарплати, а вчителі – належного фінансування освіти.

Крім того, протестувальники вимагатимуть зміни уряду Миколи Азарова, зазначив представник “Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу” Ігор Гурняк.

“Сьогодні в Україні за анонімкою можна фактично знищити людині бізнес. Так відбувається в Луганську. Суд ухвалює рішення, що проведення перевірок на фірмі були неправомірні, а прокуратура опротестовує таке рішення. Величезна кількість підприємців з 1 квітня залишаться без нормальних умов працювати”, – каже один із організаторів протесту.

Малий і середній бізнес на Львівщині активно згортає свою діяльність, розповіла голова профспілки вантажних перевізників та експедиторів Євгенія Вангала. Чимало уже почали працювати за тіньовими схемами.

Донецький регіон на Всеукраїнському автопробігу представлять маріупольські підприємці. Як раніше інформувала голова первинної профспілкової організації підприємців у Маріуполі Лілія Тихонова, донецьких водіїв залякують, тому вони відмовляються від участі в акції.

“Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу України” об’єднала близько 100 організацій підприємців. Автопробіг підтримують також Конфедерація вільних профспілок, молодіжний рух “Відсіч”, Асоціація правозахисників України, Всеукраїнська спілка ветеранів, Спілка офіцерів України, Асоціація українських банків.

Частково використано джерела Української правди

Опозиційний автопробіг рушив на Київ. Репортер Житомира інформуватиме житомирян про його перебіг!