В Житомирі подорожчання проїзду в маршрутках відкладається

У Житомирі 10 квітня не буде підвищений проїзд у міських маршрутних таксі.

Це стало відомо в результаті громадських слухань з приводу підняття тарифу на проїзд, які відбулися 4 квітня у міському Палаці культури.

Як повідомив заступник мера Житомира Іван Заінчковський, який курує транспортну галузь, розрахункова документація до цих пір знаходиться на розгляді у двох українських міністерствах – економіки і транспорту, тому слухання було вирішено провести в два етапи.

Продовження громадських слухань з питань підняття тарифів на проїзд у міських маршрутках відбудеться через тиждень після того, як будуть отримані висновки міністерств та підготовлено проект рішення міської ради про підвищення тарифів, повідомляє Житомир.інфо.

Метою заходу, що відбувся, було ознайомлення громадськості з механізмом розрахунку.

Житомирські перевізники, від імені яких виступив Юрій Дорогов, наполягають на підвищенні проїзду з 1,50 до 2,50 грн., вказуючи на підвищення рівня мінімальної заробітної плати, вартості газу, бензину, паливно-мастильних матеріалів та інших витратних матеріалів.

«Собівартість перевезень на деяких маршрутах перевищує 3 гривні», – заявив перевізник.

У нових тарифах закладається 15-відсоткова рентабельність перевезень. Причому, як підкреслювалося, підвищення тарифів на проїзд зовсім не спричинить за собою більш комфортні умови перевезень пасажирів, не вплине на придбання нових транспортних засобів і на підвищення зарплат водіям, – йдеться на покриття поточних витрат автопідприємств і приватних перевізників.