На Житомирщині іноземці “забувають” дотримуватися правового статусу свого перебування в Україні

На Житомирщині з початку року за порушення правил перебування іноземців в державі до адміністративної відповідальності притягнено близько 1300 осіб.

Наша держава приваблює жителів інших країн своєю неповторною природою та історичними місцями. Також на території України низка вищих навчальних закладів здійснюють підготовку кваліфікованих спеціалістів, у тому числі й іноземних громадян, за професіями, затребуваними у сучасних умовах на ринку праці.

У той же час, Україна залишається транзитною державою між азіатськими країнами та Європою. Не рідкістю стало використання вітчизняними роботодавцями праці іноземних громадян та осіб без громадянства.

В’ячеслав Сукманюк, начальник сектору відділу громадянства, імміграції і реєстрації фізичних осіб (ВГІРФО) УМВС України в Житомирській області: “Названі обставини є найбільш поширеними причинами, за яких іноземні громадяни відвідують Україну, однак далеко не всі гості із чужих країн знають свої права та обов’язки у нашій державі, а деякі з них навіть свідомо порушують вимоги українського законодавства, аби досягти певної поставленої мети. Якщо в іноземця немає дозволу або вийшов термін перебування на території держави – він є «нелегалом».”

Слід зазначити, що особа, яка на законних підставах перебуває на території України, має відповідну відмітку у паспорті, яка ставиться при перетині кордону, а саме: дату в’їзду на територію держави та термін перебування у ній. У разі, коли термін перебування закінчується, то особа, за наявності підстави (хвороба, навчання, приватні справи, оформлення дозволу на працевлаштування та інші), може продовжити його у ВГІРФО УМВС України в Житомирській області.

Крім того, якщо іноземець оформив дозвіл на працевлаштування в Україні, то він має зареєструватися на період дії дозволу або отримати посвідку на постійне проживання в Україні. У посвідці мають бути всі установчі дані особи, фото, реєстрація місця перебування в Україні.

Полювання на нелегала

З метою виявлення порушень законодавства про правовий статус іноземців, розкриття і припинення злочинів та протиправних діянь, що вчиняються іноземними громадянами та особами без громадянства, працівники УМВС України в Житомирській області спільно з працівниками Житомирського прикордонного загону та обласного Управління Служби безпеки України систематично проводять спеціальні оперативно-профілактичні відпрацювання під умовною назвою “Мігрант”.

У результаті за шість місяців 2011 року до адміністративної відповідальності за порушення вимог Закону України “Про правовий статус іноземців…” лише на Житомирщині притягнуто 1267 осіб, у тому числі за порушення правил перебування на території держави іноземних громадян – 959, за порушення встановлених правил працевлаштування іноземців – 29, за незабезпечення своєчасної реєстрації іноземців громадянами, які їх запросили – 167, за незаконне надання житла іноземцям – 70, за порушення водіями правил перевезення іноземних громадян територією України – 42.

Отож, шановні жителі області, якщо вам або вашим знайомим необхідно отримати інформацію про законні підстави перебування іноземців на території України, ви можете звернутися до ВГІРФО УМВС України в Житомирській області, який розташований за адресою: м. Житомир вул. Пушкінська, 44 або у сектори ГІРФО, які знаходяться у міськрайвідділах міліції за місцем вашого проживання.

Тетяна Дружинська, ВЗГ УМВС України в Житомирській області

___________________________________________________________________________

Перевірки іноземців компетентними органами на Житомирщині проводяться зі сталою періодичністю. Нагадаємо, на початку весни міліція спільно з СБУ перевірила законність перебування в нашій області 50-ти студентів-іноземців. Встановлювалося, чи наявні у іноземців, які вибрали житомирські ВУЗи для здобуття вищої освіти, необхідні документи для вступу. Також міліція перевіряла, чи присутні на парах закордонні слухачі.