Прокуратура засипає протестами рішення житомирської влади, які суперечать Законам України

Прокуратурою внесено протест на рішення житомирського міськвиконкому про підняття комунальних тарифів за його несвоєчасне оприлюднення.

Прокуратурою міста Житомира за результатами перевірки внесено протест на рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що надаються КВЖРЕП № 11» від 16 грудня 2010 року.

Про це Репортерові Житомира повідомляє Прес-служба прокуратури Житомирської області.

Перевіркою, проведеною за зверненням мешканців будинку № 15 по вулиці Гоголівській встановлено, що вказане рішення, яким відмінено попередні тарифи КВЖРЕПу та з 1 січня 2011 року встановлено нові, прийняте із грубим порушенням вимог чинного законодавства.

Зокрема, рішення оприлюднено лише 30 грудня 2010 року (за 1 день до введення в дію нових тарифів), що суперечить Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Відповідно до вимог цього Закону, при введенні нових тарифів на житлово-комунальні послуги виконавчий комітет зобов’язаний не пізніше, ніж за 30 днів повідомити про це споживача з визначенням причин зміни вартості та наданням відповідних обґрунтувань з посиланням на погодження відповідних органів.

___________________________________________________________________________

Нагадаємо, подібне зауваження житомирському виконкомові прокуратура міста вже робила 26 травня цього року. Тоді за втручання прокуратури Житомира було знято понад половину питань, винесених на розгляд виконавчого комітету Житомирської міської ради.

Аргументація – недотримання норм чинного законодавства. Порушення полягало у тому, що проекти рішень 19 із 37 питань, які винесено на розгляд виконкому міської ради, не були оприлюднені заздалегідь – за 20 робочих днів, як того вимагає частина 3 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Також покуратурою на минулій сесії міської ради були внесені протести прокурора по питаннях виділення обраним особам (рішення приймалося за каденції Віри Шелудченко) елітних земельних ділянок в районі Скелі Чадського для ведення садово-паркового господарства. Протест прокурора депутатами нинішнього скликання підтриманий не був. Юридичний департамент міської ради та управління регулювання земельних відносин вже висловили переконання у тому, що голосування, яке мало б повернути “сінокоси” у власність міської громади, зірвали зацікавлені особи.