В Житомирі Обленерго знову обезструмило Водоканал: позиція Водоканалу

В Житомирі вже у черговий раз відбувається відключення від електропостачання станцій третього підйому житомирського водоканалу. Як наслідок – в мікрорайонах Крошня, Богунія та Польова падає тиск води.

“В черговий раз енергопостачальна компанія «Житомиробленерго» відключає від електропостачання обладнання станцій третього підйому житомирського водоканалу і таким чином припиняє водопостачання житомирянам, які мешкають на верхніх поверхах будинків, розташованих в Північно-Західному районі міста, а також в районах Богунї, Крошні, та Польової. Це чергове нагадування енергетиками владі про невиконувані нею зобов’язання щодо погашення різниці у тарифах на послуги водопостачання та водовідведення, де заручниками стають жителі міста.

З моменту появи і зростання заборгованості комунального підприємства Житомирської міської ради «Житомирводоканал» за спожиту електроенергію, яка виникла у 2011 році, зрушень у вирішенні проблеми не відбулося, але сценарій по відключенню електрообладнання водоканалу, вкотре розгортається той самий. Цього разу енергетики мали намір відключити від електроенергії і адмінкорпус підприємства, що призвело б до його повної недієздатності.

КП «Житомирводоканал» вироблену ним продукцію – питну воду гарантованої якості – продовжує реалізовувати за ціною, нижчою за собівартість на 25 відсотків. І ця заборгованість з боку держави виливається сьогодні у суму в 42 млн. грн. Борг водоканалу перед обленерго на 1.07. 2011 становить 14 млн. 689 тис. грн.

Водоканал – є стратегічним об’єктом, на який покладено задачу життєзбезпечення міста. І будь-які дії, спрямовані на обмеження електропостачання підприємства, не лише не вирішують проблему, а й значно її ускладнюють. По-перше, через відключення підприємство недоотримує кошти від абонентів, що не впливає позитивно на його фінансовий стан. По-друге, через примусове відключення страждають мережі – незаплановані зупинки гідравлічного обладнання ведуть до численних поривів на водогонах, а це додаткові кошти на їх ремонт.

І нарешті, у зв’язку з припиненням водопостачання, виникає ризик вторинного забруднення води, яка направляється після підготовки і знезараження у водогінні мережі, на що вже затрачено значні кошти. І тоді знову виникає проблема якості води, яка сьогодні стала предметом недобросовісних спекуляцій.

У стосунках сторін, що надають місту послуги, які забезпечують його життєдіяльність, в першу чергу має переважати господарський підхід, а не бізнесові інтереси. А ще інтереси житомирян.”

Прес-служба КП «Житомирводоканал»