Арешт Юлії Тимошенко: відео

5 серпня суд арештував Юлію Тимошенко.

Таку ухвалу несподівано для всіх оголосив суддя Родіон Кірєєв. Таким чином він задовольнив клопотання прокурорів. Кірєєв також звинуватив підсудну в неповазі до суду, тому, що вона не називає своє ім’я та не з’являється на засідання (хоча Тимошенко просто запізнилась двічі на засідання).

Враховуючи, що підсудна може ухилятися від слідства, суд виніс рішення про її арешт.
Кірєєв монотонно повідомив, що суд продовжиться 8 серпня. У своїй ухвалі Кірєєв констатував, що Тимошенко систематично порушила порядок у залі. Тимошенко попросила не надягати наручники в залі, і вийшла з залу в супроводі конвою, інформує Українська правда“.”

Свою позицію щодо арешту своєї лідерки вже висловили у партії “Батьківшина”. Очільник Житомирської обласної організації цієї політичної сили Сергій Пашинський зазначив, що “Суддя Кірєєв показав, що суду у нас немає, а в країні правлять виключно клани олгіархів. Арешт Тимошенко – це вирок владі і початок її кінця” – резюмував Пашинський. А ось лідер “Фронту Змін” Арсеній Яценюк нагадав владі регіоналів, що ще ніхто й ніколи в світовій історії не вигравав війну з власним народом.

Власну позицію щодо арешту Юліїї Тимошенко оприлюднив і політвиконком ВО “Свобода”.

“Арешт одного з опозиційних лідерів у будь-якій країні означає перехід влади до диктаторських репресивних методів правління. Затримання Юлії Тимошенко свідчить, що влада в Україні перестала бавитися в фасадну демократію, а Україна стрімко наближається до білоруського варіанту.

Влада вже не вдає, що у справі Юлії Тимошенко дотримується хоча б формального правосуддя. Українське суспільство так і не почуло історії багаторічних корупційних україно-російських газових зв’язків. Газові оборудки ретельно приховуються нинішньою владою так само, як це робили всі її попередники. Тому про істину у справі Юлії Тимошенко не йдеться. Режим Януковича відкрито продемонстрував те, що було зрозуміло давно – процес над Тимошенко вийшов за межі правової площини і має виключно політичний характер.

У такий спосіб режим Януковича намагається відвернути увагу від власних діянь і “перевести стрілки” на попередників. “Покращення життя вже сьогодні” з тріском провалилось і економіка країни стрімко котиться в прірву. Тому арешт Тимошенко – це ритуальне призначення офірного цапа за провал так званих “реформ”.

Цими діями режим Януковича зробив черговий крок до тотальної узурпації всіх гілок влади і подальшого утримання їх у повній покорі та знищення парламентської опозиції. Регіонали дали чіткий сигнал суспільству: хто не підкоряється режиму, того чекає політична розправа.

Єдиним методом боротьби проти сповзання України до кримінально-олігархічної диктатури під кремлівським протекторатом залишається організоване протистояння громади незаконним діям влади. “Свобода” як ніхто інший розуміє, що єдина мова, на яку зважає ця влада – це консолідована сила народу. Масові арешти “свободівців” по всій країні вдалося зупинити лише активним спротивом громади, коли тисячі українців вийшли на вулиці.

Сьогодні недостатньо закликів до протестів. Всеукраїнське об’єднання “Свобода” вважає, що всі політичні сили, які декларують свою опозиційність чинній владі, мають виробити спільну стратегію, спрямовану на усунення від влади режиму Януковича, і розпочати системні дії щодо реалізації цієї стратегії.”

Судова зала. Затримання.

Тимошенко вивозять з приміщення суду під акомпанимент народного спротиву

Відео Української правди