Житомирську обласну федерацію футболу можуть позбавити колективного членства в ФФУ

Про це Репортерові Житомира повідомив Олександр Коцюбко, голова обласної федерації футболу.

За його словами ситуація з футболом у області паралізована небажанням обласної влади йти на контакт з обласною футбольною федерацією.

Пряма мова: “У високих кабінетах ФФУ про це вже активно говорять. Чим це може загрожувати житомирському футболові? Тим, що, за такого сценарію, житомирські футбольні команди не зможуть грати у всеукраїнських турнірах під егідою ФФУ. Для місцевого футболу – це просто катастрофа”.

За словами Коцюбка, обласна федерація під його керівництвом активно працює з Федерацією Футболу України, і зі свого боку не заслуговує на такий жорсткий крок збоку партнерів з ФФУ.

В чому ж «сир-бор»?

У тому, що обласне управління у справах сім’ї, молоді та спорту, під керівництвом Раїси Миколаївни Гули, посварилося з обласною федерацією футболу, яку очолює Коцюбко. Хоча, «посварилося», мабуть, тут неправильне слово. У таких колах не сваряться – а діють, «враховуючи інтереси».

Олександра Коцюбка головою ЖОФФ та новий склад Виконкому на ці посади 12 січня цього року обирала Конференція колективних членів Житомирської області. Коцюбко запевнив Репортер Житомира у тому, що не хоче ні з ким сваритися, що налаштований на конструктивну роботу з обласною владою, спрямовану на розвиток футболу на Житомирщині.

Але не хочуть працювати з ним, тобто навіть питання не у ньому самому, а у тому, що він активно підтримує чинного Президента ФФУ Григорія Суркіса, якого близько півроку тому намагалися позбавити посади.

___________________________________________________________________________

Нагадаємо, 28 січня УЄФА, підтримуючи позицію ФІФА, надіслала листа до ФФУ з вимогою вжити заходів та надати підтвердження того, що в Україні припинились процеси втручання представників державних органів влади у діяльність національної асоціації. У разі якщо цього не буде зроблено, Україні погрожували призупинити членство ФФУ в складі ФІФА, а відтак, “проведення фінальної частини Євро-2012 року в Україні було б нерозумним”.

___________________________________________________________________________

Очевидно, що Суркіса до Євро-2012 не чіпатимуть, оскільки за ним стоять сильний заступник в особі Міжнародної футбольної федерації, колективні члени ФФУ, футбольна спільнота України. Та це не принесло конструктивного спокою в футбольне життя Житомирщини. Всеукраїнський футбольний турнір «Шкіряний м’яч» вже декілька років «пролітає» повз нашу область. Очільник футбольної федерації області каже, що обласне управління у справах, сім’ї, молоді та спорту не бажає працювати з обласною футбольною федерацією.

– «Турніри ми маємо проводити спільно. Але нам наше обласне спортивне управління не те, що не допомагає у цьому, а навпаки – блокує усі наші добрі наміри», – зауважує Голова обласної ФФ.

За словами Олександра Коцюбко, він все таки вірить у перемогу здорового глузду та сподівається знайти порозуміння з органами влади заради процвітання та розвитку футболу на Житомирщині.

Сергій Фещенко