На Житомирщині поширене телефонне шахрайство

На території Житомирської області досить розповсюдженим є телефонне шахрайство.

Часто на вулиці до перехожих людей звертаються незнайомі особи, які просять начебто зателефонувати. Версії для цього можуть бути різними: їх пограбували і є нагальна необхідність повідомити в міліцію або викликати швидку допомогу та ін., однак мета одна – видурити ваші речі. Як повідомляє Тетяна Дружинська, інспектор СЗГ УМВС України в Житомирській області, з початку року таких шахрайств зареєстровано 28.

Так, 7 вересня 29-річний житель Коростенського району повідомив до райвідділу міліції про те, що невідомий попросив у нього зателефонувати і зник разом з мобільним. Цього разу чоловікові поталанило, розшуківці оперативно затримали злочинця і повернули власникові його термінал.

Через свою наївність потерпають від шахраїв і неповнолітні. Часто до міліції звертаються громадяни із заявами про те, що невідомі, зловживаючи довірою, відбирають телефони у їх дітей.

35-річнна жителька обласного центру 5 вересня повідомила до Корольовського РВ про те, що на майдані Згоди невідомий обманом заволодів мобільним телефоном вартістю 1 тисячу 300 гривень у її 12-річного сина.

У випадках, коли незнайомий просить скористатись вашим телефоном, ні в якому разі не передавайте його сторонній особі. Краще уточніть обставини, необхідність дзвінка і зробіть його самі.

До махінацій з телефонами шахраї вдаються й іншим способом. Вони телефонують до людини, представляються працівниками правоохоронних органів (у багатьох випадках) і повідомляють про вигадані проблеми близьких та пропонують вирішити питання шляхом перерахунку певної суми грошей, що потерпілі, в більшості, і роблять. У поточному році на території області зареєстровано 9 шахрайств такого виду.

Нещодавно до жительки Чуднівського району зателефонував невідомий і повідомив про проблеми сина, який навчається у Києві. Перелякана жінка з опалу перерахувала 3 тисячі гривень на вказаний шахраєм номер.

Нерідко зловмисники заходять у домівки жителів області, назвавшись працівниками соціальних служб. Вони можуть пропонувати обмін грошових купюр нібито старих на нові. А люди, не задумуючись, дістають свої зоощадження із сховок і віддають невідомим, які, як згодом виявляється, є шахраями. Значна частина таких злочинів вчиняється відносно людей похилого віку, оскільки саме вони є найбільш уразливими та незахищеними, на жаль, до того ж, схильні довіряти всім і кожному.

Так, у серпні до 78-річної жительки м. Коростишева зайшли дві невідомі жінки, які шахрайським шляхом заволоділи її грошима в сумі 23 тисяч гривень. Наразі працівники міліції з’ясовують всі обставини злочину та причетних до нього осіб.

Тож, будьте обережними та уважними. Попередьте своїх батьків, що проживають самотньо, до того ж у сільській місцевості, про необхідність вжиття найелементарніших правил безпеки і в, першу чергу, не впускати до свого помешкання сторонніх осіб. Особливо прискіпливо ставтесь до випадків, пов’язаних із використанням грошових коштів, – єдина мета шахраїв їх у вас видурити.