Житомиртеплокомуненерго отримало дозвіл на кредит від ЄБРР

Депутати міської ради дали дозвіл комунальному підприємству «Житомиртеплокомуненерго» на отримання кредиту від Європейського Банку Реконструкції та Розвитку.

Кошти підуть на реконструкцію та модернізацію інфраструктури теплопостачання у місті Житомирі.

Житомир отримав унікальний шанс –10 млн. євро кредиту ЄБРР на 10 років і 5 млн. євро шведського гранту на реконструкцію та модернізацію інфраструктури теплопостачання у місті Житомирі.

За підрахунками фахівців, ефективність від використання позики становитиме 32 млн. грн. в рік:

– зменшення споживання газу щорічно на 8 млн. нм3, що становить 16.9 млн. грн.,
– зменшення витрат по електроенергії – 12 млн. грн. в рік;
– зменшення експлуатаційних витрат (ремонт та обслуговування) – 3 млн. грн. в рік.

Фактично місто, враховуючи грант, позичає 15 млн.євро, і через 10 років повертає 14 млн.євро.

Залучення запропонованого кредиту ЄБРР та гранту дасть можливість вирішити ряд соціальних проблем – відновлення цілодобового гарячого водопостачання, надійність та якість теплопостачання в 4-х мікрорайонах міста. Реалізація проекту передбачає модернізацію котелень, заміну теплових мереж, встановлення когенераційних установок та індивідуальних автоматизованих теплових пунктів, встановлення котлів на альтернативному паливі.

Вже за рік роботи коштів кредиту ЖТКЕ планує економити до 20% енергоносіїв на реконструйованих об’єктах та вийти на цілодобову подачу гарячої води протягом двох років щонайменше у 74 багатоквартирні будинки. За три роки – стабілізація тарифів для населення та надійне теплопостачання через використання альтернативних енергоносіїв.

Як інформує управління по зв’язках з громадськістю міської ради, депутати міської ради також проголосували за зміни до складу Наглядової ради КП «Житомиртеплокомуненерго».