На Житомирщині викрили діяльність конвертаційного центру, який незаконно переводив безготівкові кошти у готівку

На Житомирщині співробітники Служби безпеки України викрили діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, члени якого незаконно переводили безготівкові кошти у готівку.

Придбавши низку так званих «мертвих» комерційних структур у м.Києві та перетворивши їх на підприємства-«фантоми», киянин та декілька мешканок обласного центру надавали конвертаційні послуги підприємствам різних форм власності столиці, Київської та суміжних з нею областей.

На підставі фіктивних угод купівлі-продажу товарно-матеріальних цінностей і надання послуг, керівники суб’єктів господарювання перераховували кошти на рахунки цих «фантомів».

Надалі організатори конвертаційного центру знімали готівку з банківських рахунків та передавали разом із фальсифікованими бухгалтерськими документами замовникам. Комісія за їхні послуги становила 7-8 відсотків від суми конвертації.

Встановлено, що впродовж вересня 2010–2011 років спритники перевели до тіньового сектору економіки понад 10 мільйонів гривень.

Як інформує прес-центр СБ України, 19 січня ц.р. у м.Житомирі в офісі однієї із комерційних структур, яка використовувалася для прикриття незаконної діяльності, співробітники СБУ затримали «конвертаторів» та замовника під час передачі чергової суми готівки – майже 500 тисяч гривень. У ході огляду місця події вилучено більше двох тисяч фінансово-бухгалтерських документів та печатки підконтрольних підприємств.

21 січня ц.р. слідчі УСБУ в Житомирській області порушили кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.205 (фіктивне підприємництво) Кримінального кодексу України.

Триває досудове слідство.