«Житомирводоканал» хочуть модернізувати шведським обладнанням на 50 мільйонів гривень

Керівництво Житомирської міської ради спільно з керівництвом комунального підприємства «Житомирводоканал» Житомирської міської ради провели черговий тур ділових переговорів з представниками Шведської водної Асоціації з приводу можливих форм співробітництва в галузі модернізації водного сектора обласного центру.

Про це інформує прес-служба КП «Житомирводоканал».

Як відомо, Швеція – є одним з найавторитетніших в Європі партнерів у водному ринку, чиї ділові та наукові стандарти не потребують зайвого підтвердження.

Предметом обговорення стала можливість поставки на об’єкти водоканалу нового сучасного обладнання, яке має виражений енергозберігаючий ефект, а також високі технічні характеристики. Зокрема, розлядався проект переобладнання старого насосного устаткування, яке вичерпало свій ресурс, на сучасні зразки шведського виробництва, що дозволить одержувати економічний ефект щороку у сумі до 7 мільйонів гривень.

Окремо обговорювалося застосування нових технологій на очисних спорудах житомирського водоканалу а також можливості отримання гранту та інвестиційних надходжень для оплати вищеназваних робіт. Орієнтовна вартість робіт по модернізації об’єктів водоканалу, на яку складено техніко-економічне обґрунтування, становить близько 50 млн. грн.

Черговий раунд переговорів проведено в рамках виконання загальнодержавної програми «Питна вода», спрямованої на консолідацію урядових,громадських, промислових, комерційних, наукових кіл водної галузі для пошуку шляхів виходу водопровідно-каналізаційних господарств України з кризи.