Новий Кримінальний процесуальний кодекс позбавляє українців права на захист, – Яценюк

За його словами, згідно з проектом Кримінального кодексу, до компетенції СБУ передається додатково 76 складів злочину і ще 22 альтернативні склади злочину.

«Цей кодекс передбачає створення під президентом України Віктором Януковичем справжнього НКВС. Навіть більшовики не здогадувалися, що президент може отримати контроль над всією країною завдяки новій узурпаторській службі у вигляді СБУ», – підкреслив він.

Лідер «Фронту Змін» також наголосив, що проектом КПК порушується незалежність слідчого. «Прокурор має право за новим кодексом давати прямі вказівки слідчому. При цьому, в тому випадку, якщо слідчий не виконує прямих вказівок прокурора, він несе кримінальну відповідальність. Де інститут незалежності слідчих? Ви фактично знищуєте судову і кримінальну системи в країні», – наголосив лідер «Фронту Змін».

Арсеній Яценюк підкреслив, що новий КПК також порушує Конституцію, обмежуючи право громадян на захист: «Чому право на захист українців обмежено виключно адвокатами? Ми вимагаємо дати можливість прямого захисту всім громадянам України, з огляду на те, що захисником може бути не тільки адвокат, а й фахівець у галузі права».

Лідер «Фронту Змін» також розкритикував передбачений проектом КПК суд присяжних. «Ви переплутали – злили радянський інститут народних засідателів із класичним інститутом присяжних і чомусь записали тільки трьох присяжних. Розумію чому – вам трьох легше залякати, ніж вісьмох», – заявив Арсеній Яценюк.