Розруха на Черняховського, 10 у Житомирі: куди дивиться місцева влада? (фото, відео)

Шановний, Репортер, звертаються до Вас мешканці нижчезазначеного будинку. Просимо допомогти у вирішенні питаня благоустрою території навколо будинку по вулиці Черняховського 10, що навпроти “Еко-маркету” – в центрі міста. Неодноразові звертання до ДП “Житловик” (будинок знаходиться під їх “опікою”), не дали жодних результатів. Справа в тім, що там вже невідомо скільки часу і невідомо хто (про це не знають навіть в ЖЕКу) здійснює забудову маленького клаптика землі між аптекою та даним будинком навіть і пройти неможливо – все будується на теплотрасі. Таке може бути тільки в нас!

Попереджувальне загородження зеленого кольору (паркан) зі сторони двору геть зовсім впало, на землі лежать оголені дроти, а сміття – вам не передати! Звертались до “коханого” ЖЕКу за допомогою по прибиранню території, думали, що якраз “суботник” то все і приберемо заодно, а вони почали виясняти, хто його туди накидав. Приїдьте до нас в гості, будь-ласка, нам потрібна Ваша допомога. Дякуємо за розуміння.”

Ось таке повідомлення прийшло на аккаунт Репортер Житомира в соцмережі “Вконтактє” від житомирянки Оксани Романенко. Зрозуміло, треба було навідатися до збентежених людей та побачити, що ж там відбувається та послухати їх. Ось що вони кажуть:

А відбувається тут, вибачте та слові, повний срач. У центрі Житомира. “Ще 2 роки тому під нашими вікнами була краса. Тьотя Галя ці клубми сама створювала, квіти садила своїми руками – краса була і зручний прохід до зупинки. А тепер дивіться поруч з чим нам доводиться жити, – розводять руками жителі будинку, які вийшли на вулицю, щоб показати Репортерові Житомира, як їм загадили прилеглу територію і заблокували вихід на Черняховського.

Побачили ми ось що:

Територію обслуговує ДП “Житловик”. На нього, до речі, у жителів багато скарг

Кажуть, повний безлад там. Як у плані підтримання функціонального стану будинків, які знаходяться на балансі цього підприємства, так і в сфері дотримання норм благоустрою та якості прибирання закріплених територій. В квартплату всі ці послуги, звісно ж, вписані і люди платять за них гроші.

Так ось: приїхали 2 роки тому міцні хлоп’ята, обнесли прохід між двома будинками дерев’яним парканом, зруйнували всі труди тьоті Галі, почали копати, монтувати і за 2 дні виросла коробка з металевим каркасом. Стало ясно, що тут хочуть поставити чергову торгівельну точку – місце ж хороше, трафік високий, торгувати – можна.

“Як зруйнували нашу клумбу, хай би вже довели справу до кінця – відкрили свій “ларьок”, прибрали цей бруд, звільнили нам прохід до проїжджої частини,” – кажуть люди. Мешканцям тепер доводиться по розбитих у хлам тротуарах обходити цілий будинок, ризикуючи бути обляпаними брудною водою з калюжі – машини тут ганяють конкретно. Всі ці митарства мешканцям Черняховського, 10 треба здолати, щоб просто вийти на тротуар проїжджої частини де розташовані аптека та продуктові магазини.

Біда у тому, що на цьому ентузіазм власників майбутньої суперприбуткової торгової точки кудись подівся. Два роки оця ганьба стоїть у центрі Житомира і неабияк псує в очах жителів прилеглих будинків авторитет місцевої влади. Думаєте люди не зверталися в обслуговуючу організацію ДП “Житловик” за роз’ясненнями, коли це неподобство буде припинено? Звісно ж зверталися. Результату – нуль. Мешканцям навіть не надали інформацію, хто власник майбутньої торговельної точки.

Люди ледь стримують свої емоції. Кажуть, що їх влада не чує. Готові звати сюди журналістів “Нового каналу”, щоб знову показали Житомир не з кращого боку. А що робити? Скільки можна терпіти сморід лайна і сечі під своїми вікнами, споглядати з вікна картини справляння громадянами своїх фізіологічних потреб, боятися проходити біля стовба, з якого на рівні людського зросту звисає оголений дріт під напругою?

До речі, стовб.

В паркан, який звалило сильним вітром минулого тижня, була вмонтована розетка. Будівельникам магазинчика треба була електрика для своїх робіт. І що ви думаєте? Паркан упав і дріт обірвався

Ми підняли паркан і що побачили – розетку

А ось звисає оголений електродріт. Люди бояться, що він підключений до напруги і, коли дощ – може “двинути” того, хто обіпреться на стовб, або просто зачепить оголені кінці кабеля. Перевіряти, чи під напругою дріт – жителі не наважуються. А представників “Житловика” – ці проблеми очевидно не хвилюють.

Все впритул напаковано сміттям. 2 роки нічого не робиться. Центр міста. Про які розмови місцевої влади що вона дбає про людей може йти мова, якщо закриваються очі на таке неподобство?

А всередині цієї “халупи” – розрита теплотраса. Зимою вона гріє повітря і п’яті точки місцевих безпритульних. Так ось, виявляється, чому холодно у квартирах житомирян…

А ще – тут камінням, як у часи печерних людей, жителі Черняховського, 10 були змушені відгородити територію входу в під’їзд від тих, кому немає куди припаркувати машину

Допомогло. Тепер можна ввійти у під’їзд. А раніше було проблематично

Бачите присипані бордюрні плити? Ще сім років тому тут люди відпочивали на зеленій території. Все закатали у асфальт. Як у нас – неякісно. Тепер комуністам, та спортивному магазинові є де паркувати машини

А ще – будинок Черняховського, 10 аварійний і тріщить по швам. Уявляєте – тут живуть люди

А ще – у цьому дворі одні машини і калюжі

А ще – заасфальтований дитячий майданчик, біля якого невідгорожений жодним парканом смітник

Повіє вітер – і сміття летить прямо на дітей + “вонізма” літом, що не передати

Мешканець Черняховського, 10 Юрій Бовсуновський: “Паркан здуло вітром, обірвало дріт. Смітник став, як на долоні. Ми звернулись в ДП “Житловик” до Ступака Олега щоб може хоч на суботник, який цими вихідними пройшов у Житомирі, спільно прибрати територію. Так нам дали відповідь, що вони візьмуть кілограм цвяхів і поставлять цей паркан назад. Оце і вся реакція. Так ми вже вас, журналістів позвали, бо неможна далі терпіти!”

Оксана Романенко, мешканка аварійного будинку на Черняховського, 10: “Ми зверталися і у міську раду до керівників міста. Так нам відписують, що цими питаннями маєте займатися ДП “Житловик”. Як займається – ви самі бачите. Якщо бездіяльний балансоутримувач, то чому бездіяльна влада? Це ж її авторитет!”

Зліва-направо: Сінкевич Зінаїда, Терещук Марія, Якимчук Марія і малий Роман

Люди мають право на свою думку. І якщо їм не подобається те, що коїться у них під вікнами – Репортер Житомира має повне право висвітлювати. У той же час можливість для відповіді надається і балансоутримувачу цієї території. Арбітражного керуючого ДП “Житловик” Олега Ступака сьогодні на робочому місці ми не застали. Секретар порадив зателефонувати йому завтра вранці. Отож, чекатимемо на коментар та роз’яснення шанованого посадовця.

P.S. А ось і вони…

Сергій Фещенко