“Чесно” профільтрував Раду. Результати шокуючі!

Рух “Чесно”, який фільтрує майбутню Раду від негідників, оприлюднив профайли на нині діючих депутатів Верховної ради України.

Реакція народних обранців на той факт, що їх профільтрували, була різною. Дехто як тільки дізнався, що його “визначну постать” занесено у список тих, хто не відповідає критеріям доброчесності, намагався “порішати питання” шляхом особистих зустрічей з представникам руху.

Інші ж заламували собі руки, мовляв, чому з ними особисто не вийшли на контакт, не подзвонили на мобільний. Мовляв, вони б розповіли як усе було насправді.

Але загалом реакція була типу: “Як ви посміли?” і таке феoдальне “А ви хто взагалі такі?”.

Про це сьогодні у Житомирі розповів Андрій Зінченко, учасник дослідження народних депутатів Верховної Ради п’ятого скликання. Під час круглого столу осередок руху “Чесно” на Житомирщині, який координує Володимир Піньковський презентував результати незалежного дослідження чинних народних депутатів ВР на відповідність критеріям доброчесності руху “ЧЕСНО”.

Критерії доброчесності:

1. Відсутність фактів порушень прав і свобод людини
2. Незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців
3. Непричетність до корупційних дій
4. Прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя
5. Особисте голосування в парламенті
6. Участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів

Аналітичний центр зібрав усю наявну інформацію про кожного з депутатів. Результат – такий:

Результати дослідження хоч і не точні на 100%, але вони дуже близькі до істини

Варто зазначити, що ця інформаційна база створювалася з нуля і за невеличкий часовий проміжок була пророблена величезна робота.

Після публікації досье на нині діючих депутатів ВР, після оприлюднення партіями, які братимуть участь у виборах усіх списків, “Чесно” профільтрує кандидатів-мажоритарників, зокрема і тих, які йтимуть по Житомирщині. А це – новий пласт роботи. Але початок зроблено, далі має бути легше.

Андрій Зінченко каже, що політики до останнього не усвідомлювали усієї серйозності ситуації. Вони недооцінювали рух “Чесно”, мовляв журналісти бавляться у соціологію, не більше. Зараз же після оприлюднення перших даних знявся справжній переполох. Намагаються якось реагувати, адже зараз тільки двоє з 449-ти депутатів ВР можуть називати себе чесними перед виборцями. Всі інші – мають у своїй професійній і життєвій біографії у кращому випадку “сірі” плями. А скільки з нині діючих “сиділи”? За кримінальні злочини у тюрмах??? Це ж правда… Інформація на сайті www.chesno.org систематизована.

Тепер для того щоб дізнатися чим дихає той чи інший депутат не треба перелопачувати гігабайти інтернету – заходиш і дивишся… ага, він, виявляється, як у випадку з нашим земляком Сергієм Пашинським, порушував права і свободи людини, прогулював засідання парламенту, картка голосувала за відсутності депутата. З іншого боку 27-й у виборчому партійному списку Об’єднаної опозиції живе згідно доходів, не змінює політичної позиції, непричетний до корупційних дій. Прекрасна характеристика. І так – на кожного депутата.

Представники руху “Чесно” кажуть, що інформація про кожного з “фігурантів” може бути доповненою і зміненою у разі виявлення нових фактів. Але те що є – взято з достовірних відкритих джерел. Тому у жодного з депутатів поки не виникало бажання бігти до суду за захистом честі і гідності.

Ще один момент: профайли депутатів стануть інструментом для “мочілова” кандидатами один одного. Якщо опонент не пройшов критерії доброчесності, його конкурент не змарнує можливості роздрукувати профайл і розповсюдити його серед виборців на округу. Мовляв, подивіться, що про нього незалежний рух пише…

Цікаво й те, що опозиція, яка позиціонує себе як патріотична, демократична сила вже нині закидає рухові “Чесно” такі моральні задачки, типу, “а що, ви буде “валити” своїх?”. Але це слабка позиція, оскільки на таке можна одразу ж випалити: “А хіба можна своїм вважати корупціонера, казнокрада, брехуна, владну маріонетку навіть якщо він з “патріотичного” табору? Чим він тоді відрізняється від такого ж самого “товариша” із партії, яка пропагує відродження “совка”? Тим що носить вишиванку?… Ні, ну можливо, ще декілька років тому це якось би “прокатало”, а зараз, вибачте, цього вже недостатньо.”

У русі “Чесно” побачили як опозиція якось намагається реагувати на зауваження щодо виявлення у списку одіозних персон, якимось чином виправдатись за те, що наприклад на прохідну позицію до списку включили Тетяну Донець – екс-дівчину регіонала Василя Горбаля, чиє обличчя не так давно прикрашало лайт-бокси вздовж київських вулиць. Сергієві Лещенку, найбільш викривальному журналістові сайту Українська правда, наприклад, не зрозуміло, навіщо у новій Верховній Раді нова “Ірина Бережна”.

Регіони ж поки дивляться на всі ці “рухи” з дуже високої гори. Мовляв, які б там критерії не видумували, Донбас все одно проголосує “за своїх”. А Олександр Єфремов взагалі заявив таке: “Почему ето нас должни фільтровать. Мнє ето не нравится”.

Звісно ж це не значить, що у провладної партії все так добре з кадрами і що у списку ПР – політики з кришталево-чистою, як сльоза, біографією. Скоріше навпаки. Але час не стоїть на місці і йти у ногу з ним доведеться усім. Навіть регіоналам.

Тим більше що покоління то змінюється. 7 мільйонів молодих українців зможуть голосувати. А у них вже зовсім інша свідомість – не така як у декого з “маодзедунів”, які ще й досі, на жаль, керують нашою державою.

Сергій Фещенко